WestNews.com.ua

У Франківському драмтеатрі юні актори відіграли виставу, вражаючи своїм талантом. ФОТО

24.06.2019, 18:29  |  Автор:   Власенко Власта

Сьогодні в Івано-Франківському драмтеатрі діти молодшого шкільного віку на камерній сцені показували виставу «Кривенька качечка», повідомляє WestNews.

Дитяча театральна майстерня при Франківському драмтеатрі функціонує вже рік. В ній займаються три групи: молодша, середня і старша. Юних акторів відбирали шляхом прослуховування: з більш ніж 200 дітей пройшли 83. Раз у півроку діти презентують звіт своєї діяльності.

Режисером вистави став викладач молодшої групи “Маленька правда”, актор драмтеатру Сергій Лазановський.

Він розповів WestNews трішки про закулісся:

«Дуже важко для дітей 6-8 років знайти і поставити казочку, щоб і їм було зручно і мені. Ми вибрали українську народну казку «Кривенька качечка» і для молодшої групи більше звертали увагу на те, щоб діти були згуртовані, відчували партнера, одразу навчали повазі один до одного, не перебивати, вміння слухати та концентруватися. Отака от робота в нас вийшла на 25 хвилин.

Я особисто дуже задоволений, вони мене сильно потішили, бо протягом року було тяжко. В якийсь момент ми навіть хотіли змінити концепцію, включивши мене у цю казку, щоб я безпосередньо міг коригувати їхні дії. Але діти 6-8 років, а особливо мої діти, вміють себе зібрати наостанок і зіграти так, як треба. Найтяжче в їхньому віці це зібрати увагу дітей. Коли їх є шістнадцять , то двоє-троє з них точно будуть літати у хмарах. І завданням інших дітей було стримувати цих трьох, які ще не можуть сконцентрувати цю увагу. Сьогодні я бачив на казці, як вони один одного штовхали, підказували, ці казуси напевне ніхто не помітив.

За рік діти дуже виросли в своїй майстерності і цей ріст я побачив буквально два місяці тому. Якщо спочатку я ще вагався чи щось вийде з нашої вистави, то вже у травні-червні вони себе показали з іншої сторони. Діти приходили на заняття і я  бачив їхнє бажання, прагнення в очах працювати. Я їм кажу: «Все зосередилися» і бачу, що вони зосередилися. Мене вже тішив той факт, що діти вміють чути, бачити – це те, що я вимагав від них протягом року. Ріст безпосередньо в інтонаціях, вони навчилися думати текстом, бачити, що відбувається на сцені, знати куди стати і як подати руку – це те, що приємно сприймати оком».

Також викладач зазначає, що з дітьми простіше, вони дають політ фантазії, бо дорослі хочуть так і все, а ти як режисер бачиш інакше і тебе ламають.

«Також я дуже сильно хвилювався, як діти сприймуть, що є дід, баба і качка, а всі решту персонажі. Я переживав, щоб діти не ображалися, не плакали, не йшли додому розчарованими, тому всіх старався зробити під одну мірку, всім дати однакову кількість слів. Я казав, що ви всі є головними акторами цієї казки».

Директор майстерні Олексій Лейб‘юк додав:

«Ми хотіли, щоб Сергій Сергійович сам зробив повноцінну виставу без участі мене чи Ростислава Любомировича і ми вважаємо, що він справився. Основне завдання було, щоб діти в 6-8 років знали текст, хто за ким говорить, куди йти, були включеними всі 25 хвилин вистави. Ми навмисне не робили ні костюми, ні декорації, щоб вони не мали за чим сховатися. Ми задоволені і найкрутіше, що видно ріст, які вони прийшли, коли не знали як один з одним контактувати, а зараз зовсім інші».

Також на виставу завітав директор драмтеатру і гуру Ростислав Держипільський. Він зазначив, що діти стали більш дисципліновані, знають репліки і головним їхнім завданням є  проявити дітей.

«Це найкращі діти в найкращому театрі», – сказав він.

Юні актори дуже сильно хвилювалися, але показали себе з найкращої сторони. По закінченню вистави глядачі аплодували, батьки втирали сльози, дарували квіти, а діти усміхалися, щасливі і горді, що своєю працею зібрали цілий зал. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У понеділок Надвірна ощасливить Франківськ: відомий хор “Феліціо ” виступить в драмтеатрі

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X