WestNews.com.ua

У Франківську розпочалася дводенна конференція “ВІЛ/СНІД – міський феномен”. ФОТО

23.10.2019, 10:38  |  Автор:   Хромей Зоряна

Сьогодні, 23 жовтня, о 10:00 у приміщенні Івано-Франківської Академії Івана Золотоустого розпочалася дводенна конференція «ВІЛ/СНІД – міський феномен».

Мета конференції – визначити перспективи подолання епідемії ВІЛ-інфекції до 2030 року та знайти шляхи використання кращих практик, спрямованих на забезпечення сталості та ефективності відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції в Україні, інформує кореспондент West News.

На жаль, статистика сумна: Україна – це єдина європейська держава, крім Росії, де ВІЛ-інфекція розповсюджена між усіма віковими категоріями. На даний час урядом не вироблено дійсно дієвої програми, яка б сприяла активній боротьбі із СНІДОМ.

На цій дводенній конференції головним завданням організаторів, медиків та науковців є обговорення усіх можливих варіантів подолання і зупинення поширення ВІЛ-інфекції на основі своїх наукових досліджень, розробок та пропозицій.

Поширенню ВІЛ-інфекції сприяє, на жаль, необізнаність молоді та відсутність державної допомоги. А, як відомо, серед підлітків ця хвороба найпоширеніша.

Участь у конференції взяли фахівці у сфері профілактики та боротьби з ВІЛ-інфекцією та СНІДом – лікарі, науковці, психологи м. Івано-Франківська та інших міст України.

На заході присутні кандидат наук з дієтології, старший програмний менеджер Карітасу Відня Петра Крайнекер, генеральний секретар Карітасу України Дзвенислава Чайківська, експерт зі здорового харчування з Німеччини Крістоф Майнхолд, Архієписком та Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин.

“Зараження ВІЛ-інфекцією загрожує, на жаль, найбільше жінкам. Я бачу, що в у Вас в Україні, а саме тут в Івано-Франківську, не бояться говорити про цю проблему. А готові відкрито обговорювати та шукати шляхи подолання цієї страшної хвороби”, – зауважила кандидат наук з дієтології, старший програмний менеджер Карітасу Відня Петра Крайнекер.

Конференцію почали із спільної молитви. Почали вступну частину заходу отці духовної семінарії вітальним словом. Вони наголосили на тому, що головним шляхом подолання ВІЛ-інфекції є наближення людей до церкви, до збереження подружньої вірності

“У здорових людей, на жаль, є страх до людей, котрі інфіковані. І він дуже сильний.Я готовий підтримувати будь-які ініціативи, які би показували людям, що насправді такі люди є звичайними. Вони із своїми проблемами, із своїм життям. І що це не кінець. Люди із СНІДОМ є достатньо талановиті”, – звернувся до людей міський голова.

“І другу річ, яку хочу сказати, то це справді ВІЛ/СНІД зазвичай дуже поширені саме у містах. Це хвороба байдужості, це хвороба соціальна. І з цим треба боротися”, – додав Руслан Марцінків.

Як з’явився ВІЛ? Теперішній ВІЛ-1 вважається утворився із мавпячого вірусу. Головною передумовою був активний розвиток секс-індустрії та гомосексуалізму і країнах “вільного світу”.

В Україні проживає 1,7 млн. ВІЛ-інфікованих.

Обговорили такі дискусійні питання:

  • Сучасний стан досліджень проблеми ВІЛ/СНІД. Міжнародний та вітчизняний досвід.
  • Сучасні підходи у супроводі та догляді ВІЛ/СНІД хворих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ПНУ ім. В. Стефаника відбулася Міжнародна наукова конференція з математики. ФОТО

 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X