У Франківську розповіли, чи пишуть правду судді Прикарпаття у деклараціях

Сьогодні, 8 вересня, в Івано-Франківську відбулася прес-конференція ГО “Центр Політичних Студій”, яка займалася аналізом суддівських декларацій на Прикарпатті.

Як розповів керівник проекту Віталій Світлик, відслідковували нерухоме майно суддів у законному порядку доступу до публічної інформації, пише WestNews. Це доводилося робити через ПІБ, а не ідентифікаційний код особи, тому був достатній відсоток однофамільців та інших проблем, які ускладнювали перевірку. Саме тому активісти подавали запити на інформацію в суди і просили мобільні номери суддів, аби сконтактувати й отримати коментар. Втім, більшість судів подали стаціонарні номери, за якими ніхто не відповідав або ж “відфутболювали”. Лише Богородчанський суд надав всі номери мобільних телефонів суддів. Суддя Калуського суду Володимир Онушканич взагалі самостійно сконтактував з організацією та дав коментар. Але в самому Калуському міськрайонному сайті на прохання надати номери суддів відповіли велетенським листом із купою зайвої інформації і “перепосиланням” на офіційний сайт судової влади України. Це, за словами активістів, є порушенням закону про доступ до публічної інформації.

Аналітик проекту Михайло Джогола наголосив, що перевірку проводили згідно з нормами закону, але логіка була простою: якщо судді все задекларували, то їм не буде проблемою надати витяг інформації з реєстру нерухомого майна.

Загалом, як повідомили організатори прес-конференції, станом на лютий було 198 суддів, яких мали первіряти, то тепер більше 20 суддів пішли у відставку. Наразі з близько вісімдесяти перевірених і опрацьованих декларацій суддів у 13 знайшли невідповідності між деклараціями і реальними статками. І це притому, що ще ніхто не перевіряв майно родичів суддів, а, як відомо, у наших чиновників і посадовців, як і суддів, нерідко дуже багата родина 🙂 Неспівпадіння переважно становили незадекларовані земельні ділянки та будинки, а також був випадок, що людина минулого року декларувала три автомобілі, а наступного року – два автомобілі. Куди зникло одне авто, невідомо.

Далі “Центр Політичних Студій” планує перевіряти декларації суддів, які працюють в Івано-Франківському міському, господарському, апеляційному та адміністративному судах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будинок правосуддя залишили у власності області

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.