У Франківську створюють макет міста.ФОТО

10.07.2019, 21:40  |  Автор:   Новак Оля

Вчора та сьогодні 9-10 липня, на Промприладі кожен охочий міг долучитися до створення макету Івано-Франківська. Ця акція відбувалась в рамках проекту Співжиття/Франківськ, основним митцем та автором став Євген Самборський, йогомета створити роботу про життя в місті та співжиття з містом, інформує WestNews.

На макеті Івано-Франківська автор позначив важливі для нього місця, що вплинули та відклалися в пам’яті. Для побудови об’єктів макету, використовував матеріали, зібрані безпосередньо на локаціях, позначених на макеті.

Виступити співтворцем міг кожен, для цього потрібно було  принести матеріали з того місця, яке ви хотіли б відзначити на мапі. Це також могли бути фото, відео документації чи символи пов’язані з місцем. У виборі матеріалів організатори не обмежували, обмежили тільки розмір – не більше 20 см по найдовшій стороні.

Кураторка урбаністичної лабораторії Metalab та фестивалю “Сеанс міського сканування” Анна Пашинська розповідає, що ця експозиція створена в рамках вищезгаданого фестивалю, який триває вже місяць, вже було проведено ряд майстерень та відкритих подій.

“В нас зараз триває резиденція “Ми ніколи не самі”, де 12 митців, архітекторів з усього світу та України живуть, творять в Івано-Франківську, а також є ряд індивідуальний проектів, частина з них створені Франківськими митцями, зокрема проект Євгена Самборського. Він саме про Франківськ, це такий партисипативний або учасницький макет Франківська.

Ми зробили дві відкриті події, щоб кожен зміг прийти і зробити шматочок Франківська, який важливий для кожного і персонально для тієї людини, яка створює.

Тут така дуже чутлива і тонка робота, бо все робиться з власних спогадів про місця у Франківську. Наприклад, Євген брав шматочки матеріалів з своєї сімейної домівки, де він вчився стоїть його студентський квиток. Ми зробили шматочок Промприладу. Цей макет такий гіпертрофований, але дуже красивий, естетичний і в ньому дуже багато цікавих нюансів, які наповнюють змістом”, – поділилася своїми враженнями кураторка фестивалю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відео про Франківськ увійшло до переможців конкурсу “Місто з характером”. ФОТО/ВІДЕО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X