У Франківську триває семінар по фінансах ОТГ

Зараз у Франківську проходить тренінг-семінар “Фінансова прозорість об’єднаних громад”.

Про це повідомляє WestNews.

Організатором тренінгу є Міжнародний центр перспективних досліджень (м.Київ). Директор економічного департаменту центру Ангела Бочі розповіла, що фінансування проекту здійснює Посольство Нідерландів. Центр виграв ґрантове, завдяки якому впродовж цілого 2017 року в українських обласних центрах проведуть цикл корисних семінарів. Власне, проект розпочали саме сьогодні з м.Івано-Франківська.

Спікер Василь Поворозник розповів, що проект акцентує увагу на таких аспектах бюджетного втілення децентралізації: фінансовій прозорості, фінансовій спроможності та грантових можливостях для ОТГ.

Експерт із бюджетних питань Тетяна Овчаренко провела своєрідний фінансовий “лікнеп” для ОТГ.

“Громада починається з двох речей: апарату управління та бюджету”, – зауважила експерт.

Пані Тетяна розповіла, що якщо ОТГ не має у своєму складі міст обласного значення, то до державного бюджету відраховують 60% податку на доходи фізичних осіб. Притому варто враховувати, що тільки цей податок беруть до обрахунку, а всі решта податки повністю йдуть на фінансування самої ОТГ. Водночас, децентралізація передає на місця велику відповідальність, тому всі бюджетні установи має утримувати сама ОТГ. Центральний бюджет видає лише освітню та медичну субвенцію. Державну субвенцію на підтримку місцевої інфраструктури виділяють лише раз у перший рік створення ОТГ. Цю субвенцію розраховують за формулою, куди належить площа та  сільської місцевості. Тетяна Овчаренко зауважила, що за минулий рік найбільшу субвенцію отримала ОТГ на Тернопільщині – 29 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За рік бюджет однієї з прикарпатських ОТГ зріс із 4 до 60 мільйонів гривень

Коментарі:

Comments are closed.