WestNews.com.ua

У Франківську відкрили анотаційну дошку відомому хормейстру. ФОТО

13.11.2019, 15:06  |  Автор:   Хромей Зоряна

Сьогодні, 13 листопада, в Івано-Франківську відбулося відкриття анотаційної дошки відомому хормейстру Богдану Волосянку.

Дошку відкрили з нагоди 55-ти ліття чоловічої капели “Сурма”. Вона стоятиме на вулиці Галицькій.

Постать Богдана Волосянка є взірцем національної свідомості та незламності духу. Він створив перший в Україні чоловічий медичний хор.

Захід розпочали гімном України, який виконав хор “Сурма”.

До відкриття анотаційної дошки Богданові Волосянку запросили сина, внучку, міського голову.

В честь вшанування пам’яті Богдана Волосянка капела виклала пісню “Чуєш брате мій”.

Руслан Марцінків символічно поклав квіти під анотаційною дошкою відомому хормейстрові.

“Я мав можливість особисто знати пана Волосянка. І хочу впевнено сказати, що капелу “Сурма” не можна уявити без цього талановитого чоловіка. Дуже жаль, що у більшості випадків ми вшановуємо талановитих людей уже після їх смерті”, – зазначив Руслан Марцінків.

“Уже 55 років ми збираємося у вівторок і четвер і співаємо. Зараз, дякуючи ректорові медичного університету наша капела живе і процвітає. Хочу подякувати мерові міста за підтримку нашої ініціативи. І хочу сказати, що Богдан Волосянко мав дар Божий лікаря і музиканта. До останніх своїх днів він мав ідеальний слух. У мене є таке прохання до Руслана Романовича: більше нас використовуйте у різних заходах”, – учасник капели “Сурма” Михайло Ткач.

“Направду для нашого міста дуже важливо пам’ятати таких людей. Відкриття таких анотаційних дощок є дуже важливим для наших нащадків. Жоден наш творчий вечір вдама не відбувався без фортепіяна. Тут присутні родина та друзі пана Богдана. І ми всі хочемо подякувати за таку змогу дізнатися історію свого роду”, – онучка Богдана Волосянка Ірина Лембрик.

На кінець капела виконала українську народну пісню:

Довідка:

Народився Богдан Волосянко в 1930 році у Варшаві у сім’ї військового лікаря. Згодом  сім’я переїхала в Україну. Під час німецької окупації навчався в Станіславівській гімназії.

Ще в школі  навчився грати на духових інструментах, а згодом захоплення музикою стало справою його життя.

У 1990 році при Івано-Франківському національному медичному університеті Богдан Волосянко створив чоловічу хорову капелу «Сурма». Крім того, очолював туберкульозний диспансер в селі Нові Кривотули, працював головним лікарем Лисецької  районної лікарні, за життя отримав чимало грамот, нагород, відзнак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Франківську відкрили ще одну анотаційну дошку відомій особистості. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X