WestNews.com.ua

У Франківську відкрили першу на західній Україні лабораторію переробки енергії з побутових відходів. ВІДЕО

29.07.2020, 12:15  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

У Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відкрили першу на Західній Україні лабораторію переробки енергії з побутових відходів. Українські фахівці співпрацюють та переймають досвід в колег з Угорщини, Румунії та Словаччини.

Про це інформує WestNews з посиланням на “Суспільне“.

Лабораторію відкрили в межах проєкту “Відновлення енергії з твердих побутових відходів з використанням технологій теплового перетворення в транскордонному регіоні”.

Вартість лабораторного обладнання – понад 40 тисяч євро.

“Бенефіціарами є румуни, румунський університет, тому вони нам надавали свої рекомендації та методики, однак ми повинні були їх адаптувати під наші можливості. У нас команда виконавців проєкту відвідала полігон в селі Рибне для відбору проб. Це були папір, біовідходи, скло, пластик”, – розповідає учасниця проєкту, доцентка кафедри екології Теодозія Яцишин.

Координатор проєкту, проректор університету нафти і газу Максим Карпаш повідомляє, що метою лабораторії є визначати енергетичну цінність твердих побутових відходів.

“Є калориметр, в якому досліджується теплотворна здатність. Тобто, скільки там є фракцій різних, які матеріали біологічного походження, що розкладаються, які не розкладаються, і пластик. Такі дослідження критично необхідні для того, щоб оцінити економічну та інвестиційну привабливість побудови чи то сортувальних ліній, чи то сміттєспалювальних заводів, чи то біогазових установок і тощо”, – каже Максим Карпаш.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Вікі любить пам’ятки”: завантажте фотографії, щоб допомогти Вікіпедії та зможете отримати призи

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X