WestNews.com.ua

У Карпатах зацвіла знаменита Долина нарцисів. ФОТО

14.05.2019, 15:48  |  Автор:   Власенко Власта

У Карпатському біосферному заповіднику зацвіла знаменита Долина нарцисів.

Вона розташована в урочищі Кіреші неподалік від міста Хуст на Закарпатті, в годині їзди від Мукачева, інформує WestNews з посиланням на “BBC News Україна”.

Це унікальний ботанічний об’єкт, який є одним із найбільших у Європі осередків нарцису вузьколистого.

Цей високогірний вид рослин поширений в Альпах, на Балканах і в Карпатах і росте, як правило, на висоті 1100-2060 метрів над рівнем моря.

Унікальною Долину нарцисів робить зокрема те, що вона розташована на набагато меншій висоті – всього 180-200 метрів над рівнем моря: щоб побачити її, підніматися у гори не доведеться.

Довідка:

Як же виникла Долина? Вчені припускають, що за часів льодовикового періоду через геологічні катаклізми з гір сповз величезний шмат землі разом із рідкісними рослинами.

Коли лід став сходити, з гір стікало багато води, і це сприяло акліматизації і розповсюдженню нарциса.

Як правило, масове цвітіння у Долині нарцисів розпочинається наприкінці квітня – на початку травня, але через погодні умови цьогоріч нарциси розквітнули трохи пізніше ніж зазвичай. Схожу ситуацію можна було спостерігати і минулого року.

“Зараз у Долині пік цвітіння, трошки затрималися через похолодання”, – розповідає Алла Хаятова, яка днями відвідала Долину нарцисів.

“Так цікаво: поляни “мігрують”, щороку інша картина, купа туристів. Вчора була група з Китаю, наприклад”, – додає вона.

Триватиме цвітіння нарцисів ще близько двох тижнів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На вихідних буде пік цвітіння Долини нарцисів. ВІДЕО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X