WestNews.com.ua

У Карпатах знайшли залишки німецького літака з часів Другої світової. ФОТО, ВІДЕО

10.11.2019, 19:39  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

Залишки німецького літака Юнкерс-52(Ju-52) часів Другої світової війни знайшли 2 листопада приблизно за 6 кілометрів від гірськолижного курорту “Буковель”, високо в горах.

Член групи пошуку літаків зі Льова Андрій Риштун розповідає:

«В Карпатах лежить ще багато незнайдених літаків з часів війни», — таким був ключовий меседж мого звіту з пошуків літака Юнкерс-88 коло гори Яйко Ілемське, Долинський район. Та багато людей відносилося до цього твердження скептично. Мовляв: «Вам чисто випадково повезло знайти один літак! От і тіштеся, всіх їх давно вже здали на метал місцеві вуйкИ». Та не пройшло і пів року, як Андрій Кірянов дав наводку на Ярослава і ще на один літак, на цей раз Юнкерс-52 біля Буковелю”.

Пошуковці знали орієнтовне місце, де літак лежить, знали, що його добряче покрамсали за “совєтів” і що не тільки вони про літак знають, інформують Вікна.

Далі була дорога до Буковеля і дальнього озера. Звідти потрібно три години йти до маловідомої колиби на полонинці в самому серці Горган.

Пошуки дали результат, адже по центру прогалини лежав двигун:

“І не просто двигун від якогось трильовщика, а характерний авіаційний карлсон з поршнями по колу. Коло двигуна на купі валялося ще багато всякого залізяччя…

Після програшу в першій світовій війні Німеччині заборонили будувати військові літаки. То ж під транспортним соусом вони клепали вантажні Юнкерси-52, але із «недокументованою» можливістю довстановити ще два двигуни і пару кулеметів. Коли прийшлося захоплювати світ то німці швидко переобладнали вантажні Юнкерси під військові потреби і пустили їх на фронт. Після війни цей цей Юнкерс ще довго служив у різних країнах в цивільній авіації, здобувши славу автомата Калашнікова серед літаків. Навіть зараз в каталогу Люфтганзи числиться цей літак. То ж нам цікаво було скільки двигунів було тут…

Неподалік першого двигуна пошуковці знайшли другий і третій. Мабуть, ця прогалина й утворилася від падіння літака і ще досі не заростає. А потім літак згорів, увесь дюралюміній поплавився. Така ситуація могло статися, якщо літак летів занизько та зачепився за хребет. Наприклад, він збився в темноті з маршруту і просто не знав що знаходиться в горах. Через це пального були повні баки і він добре горів.

Інша версія, що Юнкерс збили біля Коломиї і тут він просто впав, втікаючи додому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Прямо під час проведення операції помер один з найкращих військових лікарів України. ФОТО “.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X