WestNews.com.ua

«У мене важка хвороба, і ніхто мені не допомагає», – обвинувачений Дерещук під час слухання

23.11.2018, 12:36  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

У п’ятницю, 23 листопада, у Івано-Франківському міському суді відбулося слухання у справі Михайла Дерещука.

Справу веде колегія суддів Зеленко, Деркач, Руденко, інформує WestNews. Чоловіку інкримінують ч. 1 ст. 115 («Умисне вбивство») та ч. 1 ст. 263 («Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами»). На засіданні, яке відбувалося 12 березня, обвинувачуваний зазначив, що, на його думку, його утримують незаконно і вимагав випустити його зі СІЗО. Однак колегія суддів ухвалила провести судовий розгляд у справі стрільця “Дири” на підставі обвинувального акту. А вже наступного засідання, 25 квітня, стало відомо, що чоловік дуже хворий, тому він просить змінити йому міру запобіжного заходу. Засідання, яке мало відбутися 18 травня, суддя Зеленко була змушена перенести, оскільки на під час слухання у підозрюваного раптово піднявся тиск. Вже 1 червня у суді відбулося слухання під час якого допитали потерпілих, а саме дружину та дочку померлого – Гербін Галину та Гербін Інну. На засіданні 21 жовтня допитали свідка – Святослава Брецко.

На засідання з’явилися обвинувачений Дерещук, його адвокат Боднарчук, прокурор Боровик, потерпілі Інна Гербін та Галина Гербін, а також їх представник Камінський. Варто зазначити, що у зв’язку з закінченням повноважень судді Зеленко, відбулася заміна головуючого судді. Тепер справу веде суддя Хоростіль, Деркач та Руденко. Суддя Хоростіль спитав, чи можна продовжити розгляд справи. І прокурор, і обвинувачений, і потерпілі сказали, що варто продовжити судовий розгляд. Однак на засідання не з’явилися інші захисники Дерещука, а саме Клименко та Білан. Вони теж повинні висловити свою позицію: чи продовжити розгляд, чи почати слухати наново.

Раніше обвинувачений написав скаргу на адвоката Клименка, бо стверджує, що він неналежно виконує свою роботу. Також він зазначив, що адвокат Білан наразі у відрядженні, але стверджує, що регулярно з ним спілкується щодо справи. Однак суддя Деркач зазначила, що він обов`язково повинен бути присутнім на засіданнях. Аби ухвалити рішення колегія суддів відправилася до нарадчої кімнати. Повернувшись – ухвалила: з метою дотримання розумних термінів, продовжити слухати справу далі. Слухання справи перебуває на етапі допиту свідків. Однак на засідання вони не з‘явилися. Тому суддя змушений перенести засідання. Дата наступних засідань – 21 грудня о 10:00 та 16 січня о 13:00.

Крім того 6 грудня завершується термін запобіжного заходу – тримання під вартою. Дерещук подав клопотання про його зміну. Прокурор переконаний, що підозрюваного варто й надалі тримати під вартою у СІЗО. Потерпілі підтримали прокурора. Однак адвокат Боднарчук переконаний, що суд не має підстав не задовільнити клопотання Дерещука.

«Я сиджу уже 10 місяць. Допитані тільки потерпілі та один свідок. Прокурор не вживає ніяких заходів. Я подав багато клопотань. Чому їх не розглядають? У мене важка хвороба. Мені не надають відповідну допомогу. 8 місяців ніхто до мене не дивиться. Моніторингова група встановила, що УВП номер 12 (установа виконання покарань – ред.) не надають належного лікування. Крім того, там жорстко принижують честь і гідність людей», – каже обвинувачений Дерещук.

Аби ухвалити рішення, колегія суддів знову відправилися до нарадчої кімнати, а опісля ухвалила: продовжити запобіжний захід – тримання під вартою обвинуваченого Дерещука. Таким чином підсудний перебуватиме у СІЗО до 21 січня 2019 року.

«Я подам у Вищу раду правосуддя! Чому не розглядають клопотання?» – стверджує Дерещук.

 

Нагадаємо, що раніше WestNews повідомляв про те, що 31 липня в центрі Івано-Франківська розстріляли авто місцевого підприємця. У авто перебував Ігор Гербін, якого із пораненнями забрала карета швидкої. За інформацією правоохоронців, стріляв Михайло Дерещук, відомий під прізвиськом “Дира”. У 2015 році він балотувався до Івано-Франківської міської ради від партії “Патріот”. Пізніше підозрюваного затримали в Чукалівці. Згодом стало відомо, що розстріляний поблизу Ратуші підприємець “Червонець” помер у лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не з’явилися свідки: в Івано-Франківську суд у справі підозрюваного у вбивстві співмешканки перенесли

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X