У поліції розповіли про деталі та мотив замаху на вбивство чиновника Снятинської РДА

Заступник начальника управління Національної поліції в Івано-Франківській області Ігор Баб’юк розповів про деталі та мотив замаху на вбивство чиновника Снятинської РДА Дмитря Сідлярчука.

Як відомо, нещодавно правоохоронці затримали головного підозрюваного у справі – екс-директора Снятинського інтернату Леоніда Шимчука.

У серпні заступник директора територіального центру соціального забезпечення Снятинської РДА Дмитро Сідлярчук підірвався на розтяжці, яка була встановлена на його власному подвір’ї. За словами пана Баб’юка, постраждалий врятувався завдяки військовому досвіду.

“Потерпілий залишився живим тому, що на вибуховому пристрої стояв запал відтермінової дії. Тобто, лунає характерний звук і через 4 секунди відбувається вибух. Оскільки Сідлярчук приймав участь в Афганській війні, мав навики користування зброєю і знав, що це таке, він встиг відскочити і відбувся пораненнями тулуба та ніг”, – розповів Ігор Баб’юк.

Уже за лічені години поліцейські встановили, що на рівні району  існує конфлікт між представниками “Самооборони”. Сідлярчук входив у їхні структури. Попередньо, в нього був конфлікт з представниками “Самооборони” села Залуччя Снятинського району. Раніше вони вже погрожували постраждалому. Тож першими, на кого подумав Сідлярчук, були представники саме цієї організації.

“В нього були підстави так вважати і ми мусили це перевірити, – каже пан Баб’юк. – Ми ретельно відпрацювали цих людей, і під час обшуку в помешканні одного із них було виявлено посів та зібраний врожай марихуани”.

Згодом було встановлено ще одну конфліктну ситуацію – цього разу вже із колишнім директором Снятинського інтернату Леонідом Шимчуком. Його із скандалом звільнили з займаної посади наприкінці 2014 року.

Леонід Шимчук

Леонід Шимчук

Під час роботи також було опитано багато поліцейських з досвідом бойових дій та роботи з вибуховою технікою, які могли її незаконно привезти.

“В результаті, ми зійшлися на тому, що найбільш імовірним виконавцем цього злочину є колишній директор Снятинського інтернату Леонід Шимчук”, – заявив Ігор Баб’юк.

Правоохоронці з’ясували, що підозрюваний проходив службу в «гарячих точках» в лавах Радянської Армії. У нього є навики користування зброєю, боєприпасами та встановлення вибухових пристроїв.

“За допомогою сучасних технологій нами було встановлено причетність цього чоловіка до вчинення даного злочину”, – розповів правоохоронець.

Поліція отримали дозвіл суду всього три дні тому і одразу вирушила в Снятин для арешту пана Шимчука. Слідство триматиме і надалі.

Ігор Баб’юк стверджував, що головним мотивом пана Шимчука був відкритий конфлікт із Дмитром Сідлярчуком. Останній неодноразово звинувачував керівництво Снятинського інтернату у розкраданні коштів та робив відповідні звернення до управління освіти ОДА.

Щодо директору Департаменту соціальної політики ОДА Лесі Бурдяк, яку Сідлярчук звинувачував раніше, то її причетність до злочину перевіряється.

Поліцейські уникнули відповіді на питання, чи були спільники у Шимчука. Імовірно, нас іще чекають затримання підозрюваних у справі.

 

Загрузка...

Comments are closed.