WestNews.com.ua

У Раді хочуть вирівняти ставки акцизного податку на паливо

15.09.2020, 19:38  |  Автор:   wersat

У Верховній Раді зареєстровано законопроект “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збалансованості ставок акцизного податку на паливо”, який дозволить істотно знизити ціни на бензин.

Текст відповідного проекту закону №4098 ще не опублікований на сайті парламенту. Автор законопроекту народний депутат (фракція “Слуга народу”) Олексій Мовчан у коментарі УНІАН розповів, що законопроект стосується вирівнювання акцизів для палива.

“Зараз акцизи прописані для бензинів на рівні 213 євро, для дизеля – 139 євро і для автомобільного газу – 52 євро. Це призводить до нерівності різного виду палива на одному ринку. Ми пропонуємо використовувати справедливий підхід до всіх автомобілістів там, де ставка для всіх видів палива однакова – на рівні 139 євро “, – сказав він.

Як вплинуть акцизи на вартість палива

Нардеп спрогнозував, що ціни на дизельне паливо, яке купують споживачі, ніяк не зміняться від зміни акцизів. При цьому автогаз подорожчає на 3-3,4 гривні, а бензин подешевшає на 2,9-3,0 гривні.

“Тобто за сьогоднішніми цінами газ може коштувати 14 гривень, а бензин близько 18 гривень. Тоді споживач прийматиме рішення в сторону бензину, оскільки користуватися російським газом буде невигідно”, – додав Мовчан.

Перспективи українських НПЗ

За його словами, через скорочення споживання бензину на користь дешевого автомобільного газу з Росії, українські нафтопереробні заводи (НПЗ) можуть закритися.

“У нас в країні залишився один нормально працює нафтопереробний завод (Кременчуцький – УНІАН), але якщо збережеться темп падіння споживання бензину, яке відбувається в країні з 2012 року, то в найближчі кілька років завод може закритися. Це означає, що ми будемо ще більше залежними від імпорту, ніде буде переробляти українську нафту, й скоротяться робочі місця “, – пояснив депутат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні курс долара стрімко пішов вгору

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X