WestNews.com.ua

У центрі Івано-Франківська перевіряли на ВІЛ

17.05.2019, 19:37  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Сьогодні, 17 травня до Всесвітнього дня пам’яті померлих від ВІЛ/СНІДу на вічевому майдані пройшла акція “Не дай СНІДу шанс”, де кожний охочий міг перевірити свій ВІЛ-статус. Перевірилась і журналістка WestNews.

Трохи вичекали чергу і заходимо в білий автобус, що стоїть на вічевому майдані. Мені пояснюють, що потрібно кілька крапель крові з мого пальця, одягають рукавички, протирають місце проколу спиртом,  ще раз чистою марлею і проколюють скарифікатором. Набирають кров в спеціальну піпетку і капають дві краплі на тест-систему, яка має контрольну смугу та дві смуги 1 і 2  для визначення ВІЛ1 і ВІЛ2 (на даний час описано два серотипи ВІЛ). Оскільки тестування є абсолютно анонімним, то прізвища мого не записують, а кодують мене В1. Через 5 хвилин вже з’являється контрольна смуга, проте вичекавши ще десять хвилин, підтверджують, що мій ВІЛ-статус – негативний, тобто я здорова, оскільки смуг більше нема. Точність тест-систем на ВІЛ приблизно 90%. Звісно не варто забувати ще про “період вікна” – час від моменту зараження приблизно до 6 місяців, коли антитіла до ВІЛ у сироватці крові відсутні або їхня кількість настільки незначна, що вони не виявляються сучасними імуноферментними тест-системами для визначення антитіл. Але якщо  ви ведете “безпечний” спосіб життя, то вам не варто хвилюватись.

Організатор акції та голова БФ “Захід шанс” Гринь Олександр розповів: “Наш фонд за ініціативи Центру громадського здоров’я МОЗ України протестував франківчан швидкими тестами, щоб кожен знав про свій ВІЛ-статус. Також роздаємо інформаційні матеріали, засоби захисту, сьогодні присутній лікар-інфекціоніст, який консультує людей, соціальні працівники, волонтери та інші організації. Акцію проводять два рази на рік. Сьогодні ми дуже задоволені активністю населення”

Соціальний працівник Юлія Князюк поділилася, що їхній фонд також організував флешмоб “Не дай СНІДу шанс” і в соціальній мережі хочуть залучити до нього відомих франківців, щоб якомога більше знало про цю проблему і були свідомі свого вибору.

“Люди йдуть охоче, ми тільки розклалися і вже стояла черга на тестування”, – додала Юлія.

 

В акції взяли участь і інші організації, наприклад, БО “100% ЖИТТЯ” — найбільша пацієнтська організація в Україні. Вони роздавали “ліки від байдужості” – інформаційний буклет, який мотивує зробити тест, а також наклейку у формі серця, щоб закликати не бути байдужими до людей з ВІЛ/СНІД.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Не будь дитиною, пройди тест на ВІЛ”: з початку епідемії на Прикарпатті виявили дві тисячі осіб з ВІЛ/СНІДом

 

17.05.2019, 19:37  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X