У центрі Калуша встановили триметрового Різдвяного дідуха

Цьогоріч дідух оздоблений ангеликами, зірочками та сніжинками, які перегукуються з прикрасами на ялинці, встановленій у центрі міста.

Різдвяний дідух виготовляли у краєзнавчому музеї Калуша, інформують ”Вікна”. Висота калуського Різдвяного дідуха — понад три метри.

До зв’язання снопів для дідуха долучилися освітяни та працівники культури Калуша.

Також на площі встановили традиційну Різдвяну шопку. Присутніх на відкритті Різдвяного дідуха вітали творчі колективи міста.

Довідка. Дідух, його ще називають дідо, дідочок, сніп-рай, коляда, колідник. Згідно із традиціями, дідух — це останній обжинковий сніп. Овес, жито, пшениця, льон — його основні складові.

Солом’яний оберіг — це дух предків, дідів, збереження традицій і пам’яті родини. Це символ доброго врожаю, миру й злагоди в родині, достатку в домі. Традиція ставити в оселі на покуті дідуха походить ще з дуже давніх часів. У дохристиянських віруваннях він був утіленням бога Коляди, символом пам’яті про предків.

Святковий сніп перебував у хаті протягом тижня (подекуди навіть до Водохреща). Його присутність привносила в родину святковий настрій, затишок і святковість. У народі казали «Дідух до хати – біда із хати».

Коментарі:

Comments are closed.