WestNews.com.ua

“У вічність відходить ціла епоха”: на Прикарпатті попрощалися з Мартою Малкош. ФОТО

08.07.2020, 13:53  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Сьогодні, восьмого липня, на Прикарпатті попрощалися з членкинею “Союзу жінок” Мартою Малкош. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила депутатка Оксана Савчук.

Раніше WestNews повідомляв про те, що ранком шостого липня перестало битися серце жінки. Марта Малкош пішла з життя у 94 роки.
Жінка була родом з села Дора, території якого тепер входять до складу міста Яремче. Народилася вона в сім’ї отця Михайла Ганушевського, пароха села Угорники. В сім’ї було 9 дітей.
“У вічність відходить ціла епоха. Це люди, які настільки любили Україну, що не боялися ні заслання, ні смерті через свою українську позицію та національні ідеали”, – пише Оксана Савчук.
Відомо, що в юному віці Марту разом із сім’єю депортували в Хабаровський край. Там дівчина шила верхній одяг і так заробляла на життя. Пані Марті було заборонено повертатися в Івано-Франківську область. Проте жінка, не зважаючи на труднощі, таки приїхала додому. Тут й зустріла своє кохання – дивізійника Володимира Малкоша, якого було засуджено до 15 років каторжних робіт у Росії та п’яти років позбавлення громадянських прав.
“У подружжя не було дітей. Проте разом із чоловіком вони були активними учасниками національного відродження. Марта стала почесною членкинею “Союзу українок”. Друзі та близькі відгукуються про неї, як про людину надзвичайно великого серця. Всіх любила, наче своїх дітей, а Україну – найбільше”, – додає Савчук.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X