“Убити Кароля!”: франківчани стануть свідками трагіфарсу за драматургією Мрожека

Івано-Франківський драмтеатр анонсував прем’єру трагіфарсу «Убити Кароля!» – імпульс до діалогу з сучасним, думаючим глядачем.

19 листопада глядацькій увазі пропонується перша прем’єра у рамках нещодавно запушеного проекту «Режисерська майстерня» – трагіфарс «Убити Кароля», за п’єсою класика театру абсурду Славоміра Мрожека «Кароль» та п’єсою відомо в Європі драматурга Івана Вирипаєва «Сни», повідомляє WestNews.

Режисер і актор театру Андрій Кірільчук, вже добре відомий франківському глядачеві (останні постановки «Кастинг, або Хто хотів люстрації?» та «За дверима бажань») вже не вперше звертається до драматургії Мрожека. На початку 2000-х великою популярністю користувався його трагіфарс «Стриптиз у відкритому морі» скомпільований з двох творів автора.

img_20161118_111800

Стосовно вистави «Убити Кароля», то це вистава про загальну байдужість («наша хата скраю»), правову безграмотність. Згідно із режисерським задумом, до інтелектуала, процвітаючої та успішної людини, який ідентифікує себе як «доктор медицини» приходять дивні пацієнти. Двоє людей різного віку та темпераменту. В одного з них на плечі вже 25 років висить заряджена рушниця і обоє мають нестерпне бажання нарешті вистрілити. Що буде далі? А далі розгортається динамічне та яскраве видовище з непередбачуваним фіналом.

«Шукаючи ворога «винного у всьому» завжди зовні, вигадуючи собі міфічних «Каролів», ми забуваємо зазирнути у власну душу, відтак відбувається перетворення на зомбі та моральних дегенератів», – зазначає режисер вистави Андрій Кірільчук.

У виставі периферійно піднімається ряд складних та актуальних для суспільства тем. Це і проблема особистого вибору, компромісу з власною совістю, страх перед диктатом зброї та людська пасивність у відстоюванні суспільних норм.

Складність тем аж ніяк не послаблює динаміку та яскравість дійства, тому що тут тісно переплелись інтелектуальний гумор С. Мрожека (п’єса «Кароль») і тонка метафоричність розуміння справжніх цінностей І. Вирипаєва (п’єса «Сни»).

15044760_380146028987822_1972471650_o

Читайте також: В Івано-Франківську стартує мандрівний фестиваль Docudays UA.

Загрузка...

Comments are closed.