Архів УПА: видадуть спогади бійців-уродженців східної України

07.02.2019, 21:19  |  Автор:   Галкіна Марта

Обласний Музей визвольної боротьби імені Степана Бандери готує до видання 5 монографій про ОУН та УПА. Про це повідомив директор музею Ярослав Коретчук, передає West News з посиланням на Укрінформ.

«Сьогодні ми готуємо до видання 5 монографій. До кінця року, сподіваюсь, з них чотири таки побачать світ. Найперша – це «Надніпрянці у лавах УПА. Книга друга». Це буде збірничок біографій вояків УПА, які є уродженцями Південних та Східних областей України і воювали на теренах Західної України», – розповів Коретчук.

Також вже за місяць  завершать видання «Денники сотні Переяслави I». Що унікально, то невеличка група бійців цієї сотні, яка діяла на Лемківщині, пробилась на територію Західної Німеччини у 1947 році. Оці «денники» по суті є щоденниками цього підрозділу за 1946-47 роки. Довгий час вони зберігались у Мюнхені. До Івано-Франківська їх свого часу привіз голова Івано-Франківської облради Олександр Сич. Ми вирішили, що вони варті того, аби їх опублікувати.

 Цей архів минулого місяця знайшли на Рогатинщині також у металевому бідоні

Він зауважив, що до видання готують книгу «Потоківський архів ОУН». Це буде публікація документів, які нещодавно знайшли закопаними у металевому бідоні біля села Поточище Городенківського району. На прохання Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа буде видане коротке наукове видання «20 історій про ОУН та УПА у Станіславові».

До речі, на Рогатинщині минулого місяця відкопали бідон з архівом УПА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Легендарний Герой УПА “Кривоніс” відзначає свій 96-й день народження. ФОТО

 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X