WestNews.com.ua

Укрaїнці більше не зможуть купувaти підробні мeдичні дoвідки

14.09.2018, 15:15  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Мeдичні довідки – швидкo, прoсто, надійнo! В Інтeрнеті, у мeтро, на стoвпах – чимaло прoпозицій прo вигoтовлення дoкументів нaчебто з печaткою лікaря. То чи дійсно довідку про стaн здоров’я можнa отримaти, навіть не відвідуючи медикa?

За 100 гривень людина, яка бачила вперше журналістку ICTV, видає фальшиву довідку, ніби вона – абсолютно здорова і може відвідувати, наприклад, басейн. Але ж це незаконно!

Кур’єр, який доставляє довідки про стан здоров’я, каже: найчастіше купують медичні книжки для водіїв вартістю 450 гривень та санітарні книжки для влаштування на роботу – за 350 гривень. Тобто попит на липові довідки є. Причина цьому – банальна. Їм не хочеться проходити медогляд в лікарні, тому що там це робити довго і хочуть ще більше грошей.

За різними підрахунками, кожен другий документ про стан здоров’я, виданий в Україні, може бути фальшивим. Тому у Міністерстві охорони здоров’я планують відмовитися від паперових довідок на користь електронних. А професійні медогляди осіб, які зобов’язані робити обхід лікарів щороку, проводитимуть винятково у закладах охорони здоров’я. Дані про це зберігатимуться у Єдиній державній електронній системі.

«Той чи інший орган, який хоче перевірити, матиме доступ до цієї бази і він буде бачити, чи дійсно громадянин пройшов той чи інший огляд і хто йому його проводив», – розповідає речник МОЗ Олександр Ябчанка.

У МОЗ зазначають: реєстр відображатиме прізвище та ім’я громадянина, форму довідки та дату проходження медогляду. Персональна інформація про пацієнта, наприклад, його адреса або діагноз, не розголошуватиметься. Планується, що особа зможе отримати витяг з реєстру у будь-який момент безоплатно.

Фальшування медичних довідок – це кримінальне правопорушення. Згідно зі статтею 358 Кримінального кодексу України про підробку документів, печаток, штампів та бланків, за це правопорушення передбачено до двох років позбавлення волі. Відповідальність лежить як на тих, хто виготовляє та продає липові довідки, так і на тих, хто їх купує! У МОЗ запевняють: завдяки онлайн-реєстру вестиметься жорсткий контроль за тими, хто видає медичні довідки. У разі успішного тестування реєстр медичних оглядів запрацює вже з початку наступного року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вимога щеплювати дітей обов’язково – нормальна світова практика, – Уляна Супрун

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X