Українці продовжують їздити потягами до Росії. ФОТО

14.03.2019, 20:19  |  Автор:   Власенко Власта

Попри те, що війна із Росією триває ось уже п’ятий рік, українці й далі продовжують активно відвідувати Російську Федерацію. Хоча, як заявили у Міністерстві інфраструктури, попит на цей напрямок зменшується, інформує WestNews з посиланням на Телеканал 24. 

Потяг зі Львова до Москви відправляється щодня майже повний й залишається найбільш популярним серед українців.

Чимало людей їдуть до Росії на заробітки. Проте є й такі, хто прямує до Білокам’яної просто на відпочинок. У Міністерстві інфраструктури планують скоротити кількість рейсів цього потягу вдвічі: щоб він курсував не щодня, а через день.

Потяг Львів-Москва має попит серед українців

З початку 2019 року зменшили періодичність курсування поїздів до Москви з Одеси, Хмельницького і Харкова. Мовляв, все менше українців туди їздять. Хоча цифри і досі вражають.

“Впродовж останніх років пасажиропотік до РФ скоротився. У 2014 році лише залізничний транспорт перевіз понад чотири мільйони. Зараз ця цифра зменшилася до 800 тисяч”, – прокоментував міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

У 2028 році в Міністерстві інфраструктури взагалі говорили про повне припинення залізничного сполучення з агресором.

Та навіть якщо залізничне сполучення з Росії скасують вже завтра, залишаться лазівки, які дозволять й далі безперешкодно їздити до країни-агресора. З центрального вокзалу Києва українців до Росії возять приватні перевізники.

Автобуси, кожен з яких перевозить від 45 до 60 пасажирів, курсують щотижня

Найпопулярніші російські міста, куди мандрують автобусами українці, – Москва, Воронеж, Ростов, Краснодар, Санкт-Петербург. А найдорожчі білети у Сочі – 1,5 тисячі гривень.

За словами експертів, більшість автобусних перевізників – нелегали, адже отримати ліцензію дуже складно. І попри те, що санкції за відсутність документів суворі аж до конфіскації транспортного засобу, водії ризикують. Адже мають непогані заробітки, що дозволяє домовитися з відповідними органами.

Натомість, літаком в Росію не потрапити, авіасполучення скасували ще у вересні 2015 року. У Росії поступили аналогічно, тож українці літають через Мінськ.

Крім цього, залишаються транзитні рейси – потяги, які продовжують ходити через Україну. Наприклад, Кишинів–Москва. А також безліч автобусних рейсів, які сполучають Росію з тією ж Молдовою, чи іншими сусідніми державами.

Попри війну і ув’язнених у Росії українців, наші земляки затято продовжують шукати способи пересування. Наївно сподіваючись, що до них країна-агресорка буде більш поблажливою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 500 літаків, 340 гелікоптерів та 250 танків: Росія розмістила уздовж кордонів України військову техніку

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X