WestNews.com.ua

Українців попереджають про стрімке подорожчання гречки

10.08.2020, 15:50  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Цьогоріч суттєво може подорожчати гречка.

“Старого врожаю вже немає, а нового ще немає. Молотити будуть десь через 2 тижні. При цьому на ринку дефіцит крупи. Бракує імпорту з Росії”, – говорить виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий, пише AgroPortal.ua.

За його словами, в Україні посіяли половину від мінімальної потреби гречки.

“Раніше імпорт гречки з Росії був проблемою для України. Зараз Росія припинила нарощувати виробництво. Більш того, відкотилася за рівнем посівних площ на 10 років назад. Також ввела заборону на вивезення гречки”, – пояснює Громовий.

Гречку можуть продавати Польща та Китай. Але вона відрізняється за смаком від тієї крупи, до якої звикли українці.

“Ціни на гречану крупу на полицях магазинів високі – 35 гривень і більше за кілограм. Швидше за все, гречка буде дорожчати”, – прогнозує фахівець.

Нагадаємо, у січні 2019-го гречку продавали по 16,3 грн/кг. Протягом року і до початку 2020-го крупа поступово дорожчала. Стрімко ціна зросла у березні – після запровадження карантину через поширення коронавірусу.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X