WestNews.com.ua

Україну накрила магнітна буря – ось чому у вас болить голова

29.09.2020, 18:31  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

29 і 30 вересня 2020 року на Землі очікуються слабкі магнітні бурі рівня G1, які однак стануть найбільш відчутними за рік.

Це випливає з прогнозу, що складають учені лабораторії рентгенівської астрономії Сонця ФІАН. У звіті сказано, що планетарний індекс геомагнітної активності – Кр – буде дорівнювати в ці дні 5 балам за 9-бальною шкалою, де 0 означає відсутність геомагнітних збурень, а 9 – екстремальний шторм.

У понеділок, 28 вересня, буря тривала пів дня, заспокоївшись остаточно тільки до 17:00 (всесвітній координаційний час (UTC) + 4:00). У вівторок, 29 вересня, магнітна буря такої ж сили почалася так само рано, між 3 і 6 годинами ранку і заспокоїться після полудня.

У середу, 30 вересня, рання буря буде трохи коротшою – близько 3 годин, але геомагнітний вплив почнеться ще до півночі, а вляжеться після полудня.

За прогнозами вчених, наступна низка магнітних бур очікує жителів планети в кінці жовтня 2020 року – 21, 22 і 23 числа. Вони також будуть досягати рівня G1.

Відзначимо в останні дні вересня 2020-го Україну і світ спіткала найпотужніша магнітна буря, пік якої припав на 27 вересня. Як пояснюють фахівці, це коливання – найбільш сильне за весь рік і під його вплив потраплять навіть ті, хто не схильний до метеозалежності. Водночас ситуація буде ускладнюватися тим, що синоптики на кінець місяця прогнозують і різку зміну погоди, що створить додаткові причини поганого самопочуття.

Щоб уникнути неприємних наслідків, потрібно:

  • зміцнювати судини і займатися спортом;
  • дотримуватися правильного режиму сну й відпочинку.
  • мінімізувати сіль у раціоні й відмовитися від шкідливих звичок, зокрема від куріння;
  • контролювати тепловий режим організму, не допускаючи різких перепадів;
  • наситити організм вітамінами;
  • дотримуватися душевної рівноваги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З початку року в Івано-Франківську легалізували 729 працівників

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X