WestNews.com.ua

Уряд призначив тимчасового голову Національного агентства з питань запобігання корупції

21.10.2019, 18:25  |  Автор:   Хромей Зоряна

Уряд призначив тимчасовим виконувачем обов’язків голови Національного агентства з питань запобігання корупції Наталію Василівну Новак.

Новоспечена чиновниця має три вищі освіти: юридичну, економічну та історичну.

Раніше працювала на посаді депутата Київської міської ради.

У 2006-2008 рр. була заступницею голови депутатської фракції «УДАР».

Працювала  на посаді народного депутата Верховної Ради України VII скликання від партії «УДАР», на посаді народного депутата Верховної Ради України VIII скликання від «Блоку Петра Порошенка».

А у 2015 році балотувалася на посаду Київського міського голови.

З 2005 року Наталія Василівна Новак має почесне звання «Заслужений економіст України».

Згідно податковою декларацією особи, уповноваженої на виконання державних функцій, за 8 місяців 2019 року (з початку року до кінця виконання обов’язків народного депутата України), Наталія Василівна та її родина має у володінні наступну нерухомість:

  • три квартири (33 м2 і дві по 77 м2), два машиномісця, земельну ділянку (318 м 2) та дачний будинок (31м 2) у місті Київ;
  • нежитлове приміщення (85 м2) у смт. Коктебель, Крим;
  • земельну ділянку в м. Обухів, Київської обл. (1000 м2);
  • чотири земельні ділянки в Закарпатській області (217м2, 131м2, 483м2 і 1385м2).

Чоловік нової очільниці НАЗК є засновником та власником двох компаній – приватної деревообробної фірми «АНТАРЕС» та приватного підприємства «Компанія «НЄОН трейдінг», що займається оптовою торгівлею побутовими товарами, зокрема лісоматеріалами.

І на нього зареєстровано два автомобілі марок “Honda CR-V” 2008 року випуску та “Mercedes-Benz 200” 1994 року випуску, пише Zik.

Зареєстровані у 2019 році доходи від заробітної плати, пенсії та відсотків за вкладами родини складають близько 595 тисяч гривень; у минулому році доходи родини склали близько 635 тисяч гривень.

На банківському рахунку пані Новак зберігається 707 євро, а у готівці – 125 тис. доларів США; чоловік очільниці НАЗК задекларував готівкові збереження у розмірі 17 тис. євро.

Працюючи народним депутатом, Наталія Василівна регулярно відвідувала сесії, водночас, обіймаючи посаду заступниці голови комітету ВР з питань державного будівництва та самоврядування, сумлінно відвідувала засідання.

Реформа НАЗК та обов’язки нового голови

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції», який набув чинності 18 жовтня, вчора уряд поклав обов’язки тимчасової голови НАЗК на Наталію Василівну Новак строком на два місяці.

Відповідний Закон щодо реформування діяльності НАЗК парламент ухвалив 2 жовтня. Так, замість п’яти членів НАЗК, керівництво здійснюватиме Голова, якого призначає та звільнює Кабінет Міністрів.

Голову обиратимуть на конкурсній основі. Так, Головою НАЗК може бути громадянин України, віком від 35 років, який володіє державною мовою, має вищу освіту спеціаліста або магістра, відповідні професійні та моральні якості, а також стан здоров’я.

Головою або заступником Голови НАЗК не може бути призначено недієздатну особу; особу, яка має непогашену судимість; яка притягалась до кримінальної або адміністративної відповідальності за вчинення корупційного злочину; входила до складу або керувала політичною партією протягом останніх двох років, а також особа, яка не подавала декларацію державного службовця.

Голова НАЗК призначається строком на 4 роки та не може обіймати посаду два строки підряд.

Відкритий конкурсний відбір організовує та здійснює Конкурсна комісія, яку складатимуть 6 осіб: три особи, призначені Кабміном і три особи, рекомендовані міжнародними організаціями з протидії корупції.

Чи може Новак стати повноправною очільницею НАЗК?

Сьогодні, під час брифінгу Наталія Новак відповіла на питання журналістів щодо своєї участі в конкурсному відборі на посаду. Так, в.о. голови НАЗК повідомила, що не виключає можливості свої участі, але «ще має трошки попрацювати і подивитись на обсяги та складнощі роботи».

У свій перший день на посаді Новак заявила про перезапуск роботи Агентства. За її словами, найближчим часом робота буде акцентована на найбільш ризиковані декларації, а співпраця з іншими антикорупційними органами України дозволить швидше привести до життя реформи Національного агентства.

Нагадаємо також, що сьогодні, 21 жовтня, прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що конкурс на посаду очільника НАЗК може бути оголошений вже цього тижня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄСПЛ зобов’язав Україну виплатити по 5 тисяч євро п’ятьом люстрованим чиновникам

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X