В Апеляційному суді Івано-Франківської області пояснили масове звільнення суддів і розкритикували реформу

У зв’язку із звільненням великої кількості суддів в Апеляційному суді Івано-Франківської області будуть проблеми із вчасним розглядом справ.

Про це на брифінгу розповів голова Апеляційного суду Богдан Гриновецький, передає WestNews.

Як відомо, лише за останні кілька місяців Вища Рада Юстиції звільнила 12 суддів Апеляційного суду Івано-Франківської області.

“У зв’язку із звільненням великої кількості суддів, будуть проблеми із дотриманням “розумних” строків розглядів справ, як цього вимагає наше законодавство і Європейський суд. За штатним розписом має працювати 42 судді. Фактично, в нас залишилося 23 судді. По суті, майже половина від штатного розпису. З цих 23-х двоє фактично не працюють. Одна суддя в декретній відпустці, а ще одна – в тривалому відрядженні в Київській вищій школі суддів”, – розповів пан Гриновецький.

За словами Богдана Гриновецького, навантаження на суддів Апеляційного суду значно зросте. Так, на суддів цивільної палати буде перерозподілено 76 справ, а кримінальної – 141.

“Що це означає для учасників судового процесу? Це означає, що судді повинні вивчати перерозподілені справи, а це потягне за собою відкладення справ”, – пояснює він.

Пан Гриновецький наголосив, що всі судді звільнилися не для того, щоб “приховати свої статки та ухилитися від е-декларування”. Мовляв, згідно із новим законом, усі судді зі стажем понад 20 років мають право вийти у відставку.

“Всі попросилися самі”, – стверджує голова Апеляційного суду.

Раздом з тим, в Апеляційному суді піддають критиці нове судове законодавство.

“У реформі є багато мінусів. Насамперед, через негативне ставлення до суддів у законодавчого органу. Вони вміло перевели удар від себе на правосуддя, – вважає Богдан Гриновецький. – В Конституції записано, що ми є триєдина складова державної влади – законодавча, виконавча і судова. Але, на жаль, думка судової влади не враховується при прийнятті змін до Конституції та законів. Якби було виписано твердо і категорично, що будь-які зміни відбувались би із згоди хоча б ВРЮ, було б легше переживати всі ці зміни”.

Тим не менш, в Апеляційному суді оголосять конкурс на заміщення вакантних посад. Там сподіваються, що звільнені судді повернуться на займані раніше посади.

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.