В ІФНМУ вступною кампанією-2017 цілком задоволені – ректор Микола Рожко

Добігла кінця вступна кампанія серед українських абітурієнтів, тож івано-франківські виші роблять підсумки її успішності/неуспішності.

Ректор ІФНМУ Микола Рожко розповів журналістці WestNews про відкриту нову спеціальність, особливості вступу у 2017 році та те, що в університеті цьогорічним набором студентів задоволені.

– По-перше, для медичних ВНЗ з початку року була така пропозиція ввести 150 прохідний бал по кожній спеціальності, і це, безумовно, би обмежувало кількість майбутніх студентів. Ми вважаємо, що такі речі треба робити до 15 жовтня, як є, згідно з чинним законодавством, як ми це завжди й трактували. Ми не маємо нічого проти збільшення того прохідного бала, але має бути для всіх ВНЗ однаково.

Фото: ІФНМУ

Фото: ІФНМУ

-Тобто ви залишилися в межах якої позначки?

-Сто. Сто, як всюди, так, як Прикарпатський, “нафти й газу” та сотні інших в Україні.

По-друге, ми виконали державне замовлення. Ми маємо 213 дітей, зарахованих на “Медицину”, 29 – на “Педіатрію” та 3 – на “Стоматологію”. Що стосується медичного коледжу, то на кожну спеціальність у нас був конкурс, і на сьогодні вони завершують вже не тільки подання оригіналів документів, а й укладання угод. На сьогодні ми зарахували 215 студентів.

-Загалом скільки це студентів?

-На вчора на вечір ми мали 215 студентів коледжу і 1030 студентів. Тобто ми абсолютно йдеом з випередженням графіка минулого року. У минулому році ми мали 1030, але ми мали це з іноземцями, а в цьому році іноземці до нас прийдуть тільки з 1 вересня. Вже на 130 чоловік ми маємо більше, ніж того року.

Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

-Які цьогоріч спеціальності найпопулярніші і чи є найменш популярні?

-Безумовно, це “Медицина” – це величезний конкурс: там було біля 4 000 заяв на 200 місць, приблизно 20 людей на місце. Ми закрили питання щодо державного замовлення і ми закрили питання контрактників.

Найменш популярної в медицині немає, всюди набрали максимальну кількість людей. Ми цього року маємо нову спеціальність – “Фізична терапія, ерготерапія“, на неї набрали 30 заяв проти 100 ліцензійних місць. Але це таке “перший раз у перший клас”.

-Чи задоволені Ви результатами вступної кампанії?

-Ви бачите по динаміці, що 1030 оригіналів – це є дуже добре. По “Стоматології” ми набрали більше, ніж того року, по “Медицині” також… Ми задоволені абсолютно.

Христина СЕМЕРИН

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗНО-2018: стали відомі основні зміни тестування

Загрузка...

Comments are closed.