“В історії людства завжди, коли є війна або конфлікт – націоналідентичність міняється”, – Тарас Кузьо

13.03.2019, 10:15  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

В Івано-Франківську 13 березня відбулася презентація книги Тараса Кузьо “Війна Путіна проти України”, інформує WestNews.

Ця книга є ґрунтовним дослідженням причин та витоків російської агресії проти незалежної України, історії формування специфічного імперського ставлення російських еліт до України та українців, російсько-українських відносин після розпаду СРСР, а також російської гібридної війни проти України.

Публікація є підсумком трирічного дослідницького проекту: у 2013-2016 роках автор 15 разів відвідував міста і села на півдні та сході України, зокрема у зоні бойових дій, де записав близько 300 інтерв’ю.

В основу книги покладено результати цього польового дослідження, його обговорення з українськими та західними експертами.

Видання складається із двох частин. Перша подає загальний контекст того, як Росія сприймала Україну – в часи Російської імперії і СРСР, демонструючи, що нинішня політика Путіна є фактично продовженням цієї лінії, а також через заглиблення в історію пояснює регіональну специфіку Донбасу і південного сходу України загалом. Друга частина присвячена поточним подіям, включно з воєнними злочинами і порушеннями прав людини.

За висновками Тараса Кузьо, для розуміння суті цієї війни і того, як може розвиватися ситуація далі, важливо розуміти специфіку сприйняття України Росією, зокрема – неготовність сприйняти і прийняти її як незалежну державу. Крім того, багато російських лідерів переконані, що зараз вони воюють не з Україною, а із Заходом, тоді як українські лідери є не більш ніж його маріонетками. На його думку, російська агресія проти України триватиме доти, доки не трансформується це пост-імперське ставлення.

«Росіяни досі не розуміють процесів в Україні, хоча вважають що розуміють. […] Більшість людей у Росії не вірять, що українці існують як нація. Для них Україна це «держава що не відбулася», а українці – «малороси», які прагнуть возз’єднатися із «русским миром». І якщо людина думає так, то у її розумінні те, що відбувається в Україні – неправильно, і має бути змінено. […] Британцям знадобилося 70-100 років, щоб змінити своє сприйняття Ірландії. Аналогічна ситуація із Росією. Погляди, ставлення росіян не зміниться швидко. Воно не зміниться від того, що помре Путін, чи його усунуть – у Москві багато путінів», – розповів Тарас Кузьо на презентації видання в Українському кризовому медіа-центрі.

«Дуже важливо, щоб зараз, напередодні виборів, українці розуміли, що голосують не лише за  президента, а й головнокомандуючого,… і в умовах війни, яка триватиме довго», – додав він.

“Політолог зазначає, що російська агресія має і певні позитивні наслідки для України – вона за декілька років кардинально змінила українське суспільство, тоді як у звичайних умовах зміна ідентичності відбувається десятиліттями. «Більшість українців більше не вірять у «братські народи». […] Погляди, які раніше були притаманні переважно українцям із Заходу, зараз стали загальнонаціональними, і це можна побачити за результатами усіх соцопитувань”, – каже Тарас Кузьо.

Під час збору матеріалів для книги автор здійснив 15 поїздок східними і південними областями України, у тому числі 2 на передову.

«З цієї поїздки я зрозумів, що абсолютна більшість російськомовних громадян України є при цьому патріотами. Саме тому провалився путінський проект «Новоросії». Більш того, я бачив багатьох російськомовних українських патріотів на фронті, зокрема і в «Правому секторі», – зазначив Тарас Кузьо.

Книга видана за підтримки Міністерства інформаційної політики України, у рамках програми підтримки вітчизняних видань для потреб Сходу і популяризації України у світі. «Ми зробимо усе можливе, щоб ця книга потрапила на Схід і там була доступною у військових частинах, будинках культури та університетах, а англійською мовою – була презентована в українських дипломатичних представництвах», – зазначив Артем Біденко, державний секретар Міністрества інформаційної політики України.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X