WestNews.com.ua

В Івано-Франківській області понад 1000 км розподільних газопроводів потребують заміни

25.04.2019, 15:48  |  Автор:   Власенко Власта

Газотранспортна система Прикарпаття прокладалася в 50-60-х роках минулого століття, тому її реконструкція потребує значних матеріальних ресурсів

Цього року ПАТ «Івано-Франківськгаз» планує замінити 17,6 км розподільних газопроводів, більшість з яких експлуатуються понад 40 років і є замортизованими. На це в тарифі на розподіл газу передбачено тільки 8,8 млн грн. І це лише 10% від потреби, інформує WestNews з посиланням на “Главком”. 

Газотранспортна система Прикарпаття прокладалася в 50-60-х роках минулого століття, тому її реконструкція потребує значних матеріальних ресурсів.

Для забезпечення газом у цілодобовому режимі понад 400 тис. клієнтів, фахівці «Івано-Франківськгазу» щорічно обслуговують понад 15 тис. км газопроводів, з яких 10 тис. км. розподільні (вуличні) газопроводи.

«На сьогодні капітального ремонту та заміни потребують 1035 км мереж. Відповідно до обсягів фінансування, яке затверджує НКРЕКП, впродовж року вдається відремонтувати близько 20 км  газопроводів. Щоб здійснити ремонт в повному обсязі, підприємству необхідно вкласти понад 500 млн грн. І це за умови, що вартість матеріалів залишиться незмінною», – коментує технічний директор ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський.

Потрібно також враховувати, що кількість газопроводів, які вичерпали термін амортизації, щороку збільшується майже на 100 км. В той час як заміні та капітальному ремонту уже підлягає понад 1000 км.  Через обмежене фінансування, мережі доводиться латати лише точково, щоб попередити можливе виникнення аварій. Такий ремонт не дає таких довготривалих результатів, як реконструкція чи повна заміна газової мережі.

«Івано-Франківськгаз» неодноразово звертався до держрегулятара НКРЕКП переглянути тарифну виручку, оскільки відсутність необхідного капіталовкладення спричиняє труднощі в належному утриманні  систем газопостачання області. Однак, національна комісія так і не  передбачила належного фінансування газорозподільної системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Нафтогаз” погодив із урядом зменшення ціни на газ для населення

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X