В Івано-Франківському міському суді бракує вісімнадцятьох суддів

Убивства, хабарництво, крадіжки, хуліганство та інші злочини не оминають Івано-Франківськ, тож суддям міського суду, на жаль, роботи вистачає.

Однак, українському правосуддю зараз відчутно бракує суддів, які масово йдуть у відставку чи не пройшли люстрацію, пише WestNews. Ще у травні голова Верховного суду України Ярослав Романюк скаржився, що по всій Україні працює лише 60% від необхідної кількості суддів.

Як повідомив нам прес-секретар Івано-Франківського міського суду Михайло Савлюк, наразі там виконує посадові обов’язки тільки дев’ятеро служителів Феміди. Притому суддя Руденко ще не взявся за виконання своїх обов’язків. А для міста потрібно десь аж 27 суддів!

IMG_20571

Крім того, голова Івано-Франківського міського суду Лев Кишакевич став одним зі 111 кандидатів на посаду судді Верховного Суду України. Михайло Савлюк підтвердив, що суддя Кишакевич, найімовірніше, за пару тижнів таки перейде у вищий суд. Відтак, у нашому суді з’явиться потреба не тільки в суддях, а й у голові установи.

У кінці місяця, 31 жовтня, має відбутися конкурс для кандидатів у місцеві суди. Однак, як наголосив прес-секретар суду, це тільки перший етап відбору. Взяти участь у ньому можуть юристи, котрі мають необхідний стаж роботи – за законом, це мінімум 5 років за фахом (помічником судді, у прокуратурі тощо) і мати вік не молодше 25 років.

Притому днями Верховна Рада України проголосувала за суперечливий законопроект для запуску судової реформи. За цей закон №6232 у другому читанні та в цілому проголосували 234 депутати, після подання рекордної кількості правок – 5,5 тисяч. Якщо таки цей закон не оскаржать і не скасують, тоді кандидати на посаду судді повинні бути не молодші 30 років.

judges-hammer4

Як пояснює аналітик руху “ЧЕСНО” Михайло Джогола, насправді в нашому міськсуді є 19 суддів, а не дев’ять. Однак, десятеро з них чекають на продовження повноважень, оскільки вже відпрацювали належні за законом п’ять років.

-Проблеми з відсутністю кадрів є майже у кожному суді України, а не лише в Івано-Франківському міському, – коментує Михайло. – Протягом 9-ти місяців Яремчанський міський суд не мав жодного судді, лише недавно був переведений на рік суддя з Луганщини. Наскільки я знаю, за цих 9 місяців там назбиралось майже 800 справ.

Інша проблема – судді, що мають понад 20 років суддівського стажу, ідуть у відставки. Законодавство передбачає, що пенсія у них буде у розмірі 80% від заробітньої плати. Молодих набирати не встигають. Щодо Івано-Франківського міського суду, то там є 19 суддів, скільки зараз без повноважень – не можу точно сказати. Але якщо ви кажете, що 10 – я вам вірю.

Якщо ви ознайомитесь з біографіями суддів міського суду – то це переважно молоді люди, які працюють там перших 5 років, тому, зрозуміло, мусять пройти процедуру повторного призначення. Є проблема з тим, що ця процедура займає довгий час, деколи навіть понад рік. Однак, країна зараз у процесі судової реформи, яка є однією з ключових. Тому такі процеси нормальні зараз. Але треба працювати над тим, щоб у найближчому майбутному їх нівелювати і розглядати продовження повноважень суддів у найкоротші терміни.

Як ця ситуація відобразиться на місті? Напевно, так, як і на всіх. Просто суддів із повноваженнями завантажать більшою кількістю справ. Вважаю, що завданням громадськості і журналістів зараз є працювати над відкритістю судів та доброчесністю суддів. І дивитися не на кількісні, а якісні результати роботи суддів та судів, – резюмує Михало Джогола.

Відтак, як бачимо, брак суддів не заважає міському суду працювати та здійснювати правосуддя в місті. Будемо сподіватися, що впроваджувана судова реформа та майбутнє оновлення кадрового складу нашої Феміди підуть їй тільки на користь і зроблять наші суди прозорішими, чеснішими та справедливішими.

Нагадаємо, недавно ще п’ять суддів з Прикарпаття подали заяви про відставку, а згодом у судах області з’явилося вісім нових суддів.

Христина СЕМЕРИН

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Франківську розповіли, чи пишуть правду судді Прикарпаття у деклараціях

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.