В Івано-Франківську майстри відновлюють сакральні артефакти. ВІДЕО

В Івано-Франківську діє унікальний проект реставрації старовинних ікон та скульптур “Врятуймо скарби разом”. Більшість збережених творів за радянських часів звозили із храмів усієї області до місцевого музею атеїзму. Як правило, там вони руйнувалися без належного догляду. Зі здобуттям Україною незалежності, колекція перейшла на баланс краєзнавчого музею, розповідає кореспондент “5 каналу“, передає WestNews.

tverdohlib

Одним з останніх відкриттів для реставраторів стала галицька ікона “Різдво Христове”, датована XVII століттям.

Валерій Твердохліб – професійний реставратор. Лік відновлених ним ікон уже ведеться на сотні. У 2009 році чоловік започаткував музейний проект “Врятуймо скарби разом!” і почав відновлювати старовинні сакральні артефакти. Справа ця не з дешевих – тож до проекту залучив меценатів.

“Ми як реставратори стикаємося з безліччю проблем. Фактично, зараз робимо свою роботу у дуже важких умовах, але важливо донести цю проблему до людей”, – каже завідувач відділу реставрації обласного краєзнавчого музею Валерій Твердохліб.

Деякі витвори музею дарують із приватних колекцій. Реставратори кажуть, часто люди не знають, як за ними доглядати, і мимоволі руйнують.

Одним з останніх відкриттів проекту стала галицька ікона “Різдво Христове”, датована XVII століттям. Від жахливих забруднень реставратори рятували святиню буквально під мікроскопом майже протягом року.

Нині колекція відреставрованих святинь займає у краєзнавчому музеї кілька залів. Ці експонати, стверджують фахівці, нічим не програють європейським зібранням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Красуня і чудовисько” на сцені і за лаштунками франківського драмтеатру. ВІДЕО

Коментарі:

Comments are closed.