WestNews.com.ua

В Івано-Франківську мешканці, які проти будівництва житлового будинку для СБУ, провели мирну акцію. ВІДЕО

24.08.2018, 10:30  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

У п’ятницю, 24 серпня, в Івано-Франківську біля міської Ратуші мешканці вулиць Хіміків та Тролейбусної провели акцію.

Тема – позови на членів ініціативної групи від БК “Вертикаль”, інформує WestNews.  Наразі є чотири таких позови.  Мешканці розцінюють їх, як метод тиску та залякування.

“Сама акція має на меті донести позицію мешканців. Люди дуже просять підтримки і розголосу, адже таке, здається, у нашому місті сталося вперше”, – каже активна мешканка Євгенія Ступ’як.

Цікаво, що один з позовів є дуже обширним: аж 54 сторінки. На мешканця подали позов через допис у фейсбуці. Мовляв, пост містив недостовірну інформацію та одночасно несе загрозу діловій репутації.

Позивач – БК «Вертикаль» – також хоче, аби відповідач виплатив моральну шкоду. Засідання призначене на початок листопада.

«Я не бачив у тому нічого кримінального. Я не погоджуюся з цим. Вони мають спочатку довести, що ця інформація відходила від мене», – каже відповідач Себро Олексій.

3 липня мешканці Івано-Франківська, які проти будівництва житлового будинку для працівників СБУ, перекрили дорогу на вулиці Целевича. Міська влада так і не звернула на них увагу, тому вже наступного дня, 4 липня, вони перекрили дорогу на вулиці Галицька.

Згодом у приміщенні Івано-Франківської міської ради відбулася перша зустріч створеної робочої групи для вирішення питання щодо будівництва багатоквартирного житлового будинку на земельній ділянці Управління СБУ. Зустріч провів заступник міського голови Івано-Франківська – Олексій Кайда. Також були присутні представники будівельної компанії «Вертикаль» та СБУ. А перед зустріччю мешканці влаштували пікет. Після годинного обговорення мешканці та влада дійшли певних висновків.

10 червня, мешканці мікрорайону вирішили висадити дерева поблизу будівництва, де, на їхню думку, має бути сквер. Таким чином вони вкотре наголосити на цій проблемі. Однак вже наступного дня, 11 липня, забудовник їх повиривав, щоб проїхала техніка для будівництва. З цієї причини 13 липня активісти перекрили дорогу на львівський напрямок. Перекриття відбулося в селі Старий Угринів Тисменицького району.

Через дві години блокування мешканці дочекалися представника влади – приїхав заступник міського голови Микола Вітенко. Він зазначив, що Руслан Марцінків зможе з ними зустрітися 14 липня о 12.00. Однак на зустріч з мешканцями мер так і не приїхав, але був присутній Микола Вітенко. Але активісти вимагали зустрічі саме з мером. Тому коли вони дізналися, що міський голова не приїде, вони, скандуючи “Ганьба!”, покинули зустріч та попрямували на вулицю Галицька, щоб перекрити дорогу. 

Після двогодинної акції, Руслан Марцінків пообіцяв мешканцям що таки зустрінеться з ними о 18.00 біля адмінбудівлі. Цього разу зустріч таки відбулася. Міський голова запевнив, що влада докладає усіх зусиль, щоб у найкоротші терміни вирішити проблему.

Опісля зустрічі мер заявив, що є альтернативи для будівництва будинку: ділянки на вулицях Ребета таЛевицького. Журналістка WestNews дізналася, чи буде справедливим обмін. 

Зараз відомо, що на звернення мешканців до обласного Управління ДАБІ, ними було проведено позапланову перевірку щодо надання БК «Вертикаль» містобудівних умов і обмежень.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X