WestNews.com.ua

В Івано-Франківську освятили бронзову копію наріжного каменю першої в місті української церкви. ФОТО

05.05.2019, 16:35  |  Автор:   Менів Андрій

У неділю, 5 травня, в Івано-Франківську, у рамках святкування Дня міста, освятили бронзову копію наріжного каменю першої в місті української церкви.

Камінь встановили біля пам’ятного знаку Першій Українській Церкві, на перетині площі Ринок та вулиці Страчених українських націоналістів.

Нагадаємо, реліквію знайшли під час реконструкції престолу в Архикатедральному соборі Воскресіння у 2012 році. Під час ремонтних робіт у вівтарній частині було виявлено кам’яну таблицю розміром 50х70 см, вмуровану у західну стінку престолу.

Напис на таблиці вказує на точне місцезнаходження й титул першої української церкви м. Станіслава (Івано-Франківська). На ньому викарбувана дата будівництва старовинного храму, що розташовувався на місці нинішньої синагоги, вказано ім’я майстра, який працював над каменем та імена жертводавців за кошти яких будували церкву.

Вперше камінь з руським написом виявлено 18 травня 1895 року під час закладання фундаментів під будівлю синагоги та ідентифіковано як наріжний камінь української церкви Святого Воскресіння, який був закладений 4 травня 1670 р.

22 травня 1907 р. отець – мітрат Василь Фацієвич з метою надійного збереження цього артефакту вмурував його у престол Архикатедрального собору, доповнивши своїм написом на зворотньому боці.

Загалом текст є на чотирьох із шести граней каменя.

На титульному боці вказані титул церкви, дата закладення наріжного каменя, імена жертводавців – чоловіків. На правому боці частково збережено напис з іменами жінок – жертводавиць. На нижньому торці каменя вміщено ім’я різьбяра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 травня в Івано-Франківську: де відпочити і куди піти. АФІША

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X