В Івано-Франківську презентували фільм про відому мисткиню. ФОТО

10.02.2020, 18:23  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

Сьогодні, 10 лютого, в Івано-Франківську відбулась презентація фільму “Портрет на тлі гір” про відому мисткиню Параску Плитку-Горицвіт.

Події фільму розпочинаються з того, що у старовинному гуцульському селі Криворівня в оселі легендарної місцевої мешканки було знайдено коробку з фотонегативами, які вважалися втраченими. Саме з цієї події почалась історія цього фільму.

Протягом багатьох років цінні негативи стояли без діла, припадали пилом та псувались, але після реставрації вдалось побачити світ цілого села минулої епохи.

«Портрет на тлі гір» знятий у жанрі креативної документалістики. В ньому – таємничий зв’язок сьогодення і минулого, зображений на випадково знайдених плівках. Оператор та режисер – Максим Руденко.

Фото: Місто.

Довідково: 

Параска Степанівна Плитка-Горицвіт (Горицвіт — мистецький псевдонім; Народилась 1 березня 1927 с. Бистрець, Верховинський район, Івано-Франківська область — померла 16 квітня 1998, с. Криворівня, Верховинський район) — українська гуцульська художниця, фотограф, письменниця, казкарка, народний філософ, фольклористка, етнограф, діалектолог; «Гомер Гуцульщини».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Молитва за Україну тих, кому «нє всьо равно».” – Марія Матіос про виступ франківських акторів у Мюнхені. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X