WestNews.com.ua

В Івано-Франківську презентували кіносценарій за мотивами роману Степана Процюка “Травам не можна помирати”. ФОТО

14.05.2019, 16:49  |  Автор:   Власенко Власта

У вівторок, 14 травня, у рамках фестивалю історичної прози “Софія” на території палацу Потоцьких відбулась презентація кіносценарію за мотивами роману Степана Процюка “Травам не можна помирати”.

“Травам не можна помирати” – твір, пристосований для широкого читацького загалу. Це не є розважальне чтиво, але й не ребуси та лабіринти. Кожен може знайти в романі з кількома сюжетними лініями те, що йому ближче.

“Я намагався зобразити в романі всі суперечності людської душі. Все, про що говорив у ньому, проживав внутрішньо. Текст писався майже три роки. Кожен із цих героїв – якоюсь мірою і автор. Мені було дуже важливо подати час майже незрозумілих для нинішньої доби тодішніх конфліктів та катастроф у людській душі. Навіть у 70-х роках, попри задушення української мови та знищення українського мислення, основна маса людей не задумувалася над такими колізіями. Тільки окремі розуміли ці речі, і з цими окремими система безпощадно розправлялася. Фактично мій роман про цих окремих,” – розповів про роман Степан Процюк.

Як зазначив письменник, назва роману метафорична. Це свідчить про життєстійкість української нації. Стосовно кіноснерацію, Степан Процюк вважає його цікавим і жвавим, сподівається, що він матиме добру долю.

«Я читав тільки анотацію книжки. Будемо думати, як зацікавити наступного року франківців фестивалем «Софія». Ми хочемо виділити саме історичну літературу,» – каже мер Руслан Марцінків.

Слід зазначити, що екранізація роману ще не почалась. Але загалом планують зняти фільм за півроку.

«Для мене велика честь, що Степан Процюк довірив написати сценарій за своїм романом. Я вважаю цей твір одним з найкращих романів, які були створені за останню чверть століття. Він заповнює таку прогалину, яку українська література ще не торкалась. В ідеалі це мав бути телевізійний серіал, але ми вирішили взяти сюжетну лінію, в якій відбилась головна ідея роману,» – зазначив автор кіносценарію Дмитро Білий.

До слова,  в Івано-Франківську створять мурал у Палаці Потоцьких.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ці вільні метелики” побували у Франківську. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X