В Івано-Франківську презентували новий мурал. ВІДЕО STV

В Івано-Франківську на фасаді будинку по вулиці Мазепи, 100 презентували новий мурал польського художника Славоміра Чайковського. Малюнок є прикладом концептуального мистецтва створеного у публічному просторі.

Напередодні створення ескізу художник подорожував Україною, спостерігаючи за суспільно-політичними змінами всередині країни, і його робота стала результатом роздумів над трансформацією українського суспільства.

“З точки зору художника, однією з найцікавіших речей, яку я спостеріг в Україні, є те, що міську інфраструктуру та й зрештою все, що можна пофарбувати, забарвлено у синьо-жовті кольори. Я побачив, що у національні кольори пофарбовано огорожі, бордюри, квітники, ігрові майданчики, кіоски і багато всього іншого. Таке явище є результатом побудови свідомої ідентичності спільноти, але, перш за все, воно є підсвідомим наслідком трансформації старого у нове, жестом відторгнення старого. Мурал, який я створив у Івано-Франківську, є метафоричним розумінням цієї вільної форми політичної креативності. Стіну на вулиці Мазепи, 100 навмисно залишено у сирому, втомленому від часу стані, щоб це нагадувало про минуле, яке нерозривно пов’язане лінією з майбутнім”, – пояснив пан Чайковський.

Ідея муралу відображена у двох постатях і дзеркалі-порталі. Одна з постатей має порушену структуру анатомії, зображуючи людину деформовану режимами, тяжким спадком тоталітарної імперії.

Другий образ виконує функцію порталу, пройшовши шлях крізь який людина змінюється. Дзеркало є образом жесту, дії, яким людина відмежовує себе від минулого.

125 queries in 1,402 seconds.