В Івано-Франківську презентують фільм “Жива” про кохання й УПА, в якому знялися бійці АТО. ФОТО

Художній фільм Тараса Химича “Жива” заснований на реальних подіях. Стрічка розкриває невідомі сторінки з життя української зв`язкової УПА Анни Попович.

Жодної політики та пропаганди, лише долі людей в обставинах та подіях, які нам відомі. Фільм «Жива» — це історія без пафосу, але про важливі для кожного речі. Акценти — на людині та її виборі, вчинках, почуттях та емоціях, стверджують автори фільму.

Також унікальність фільму — у його народності, адже у зйомках взяли участь, як одні з кращих акторів Західної України: заслужені та народні артисти України — Ольга Комановська, Ростислав Держипільський, Юрій Хвостенко, Альбіна Сотникова, Ярослав Кіргач, Олександра Люта, так і учасники АТО, інформують “Вікна”.

Презентацію українського фільму “Жива” відбудеться 28 листопада в театрі кіно “Люм’єр” о 17:00.

1949 рік.  У важкодоступних районах Карпат загін МГБ веде полювання на останніх вцілілих повстанців. Молода дівчина Анна, рятуючись від переслідувань, потрапляє в табір повстанців.  Там вона зустрічає друга дитинства НІКО.  Несподівана облава змушує повстанців розділитись на малі відділи і тікати. Ніко забирає АННУ у відділ командира Довбуша.

Група солдатів МГБ на чолі з майором X та лейтенантом Аліфановим переслідує повстанців. Аліфанов здогадується, що серед переслідуваних є та сама Анна, яку він декілька років тому допитував. Думка про неї не дає йому спокою. Неочіковано для втікачів Анна стає їм у пригоді. Під час перепочинку їй сниться сон-попередження, що рятує повстанців від загибелі. Анна бачить пророчі сни і видіння з дитинства. Малою вона впала в криницю і вижила. Люди вже тоді говорити, що то якийсь знак зверху. Починається зима і повстанці разом з Анною будують криївку і переховуються там до весни.  Весною між Анною і командиром Довбушем спалахує кохання. Ніко ревнує і починає ненавидіти командира. У цей час хтось видає місцезнаходження повстанців. Бункер оточено.

Анна прикриває Довбуша від кулі і тратить руку. Довбуш, рятуючи архів, змушений тікати. Анна, щоб не потрапити в руки ворога пробує стрілятись та підірватись на гранаті і дивним чином залишається неушкодженою.  МГБісти захоплюють Анну живою, і кладуть у лікарню, де її рятують життя, щоб допитати. Там вона зустрічається зі своїм давнім ворогом лейтенантом Аліфановим  З того моменту АННА думає лише про смерть. Проте її викрадають повстанці. За впливом якоїсь вищої сили їй суджено було вижити і пройти ще не одне випробування долі.

Загрузка...

Comments are closed.