В Івано-Франківську провели реконструкцію бою УПА проти підрозділів німецького вермахту та НКВС. ФОТО

26.05.2019, 18:02  |  Автор:   Новак Оля

Сьогодні, 26 травня в парку Шевченка відбулась реконструкція бою УПА, повідомляє  WestNews

Події, показані глядачам, відбувались насправді навесні та влітку 1944 року на межі Львівської та Волинської областей.

Сюжетна лінія: на перетині кордону польські військові, які підпорядковуються німцям, побили підпільника ОУН і повстанці вирішили помститися. Далі розгортаються бої з німецьким вермахтом, а пізніше з НКВС.

У реконструкції взяло участь близько 50 людей з Львівської, Івано-Франківської, Рівненської та інших областей. Вони не професійні актори, але сьогодні перевтілились у польських поліцаїв, німецький вермахт, українських повстанців та радянських військових НКВС.

Розповідав глядачам керівник товариства пошуку жертв війни «Пам`ять» Любомир Горбач.

Також, WestNews поспілкувався з одним з учасників товариства паном Тарасом Семущаком – членом товариства «Пам`ять».

«Наше товариство багато років займається відновленням української історії, реконструкцією боїв, але основна наша діяльність – це ексгумація, пошук жертв війни. Також ми знімаємо кліпи, фільми.

Реконструкція – це вивчення історії, бо неможливо підібрати однострій УПА, якщо ти не будеш вивчати світлини. Іноді історик може менше знати, ніж ми, бо він не акцентує увагу на одягу, деталях. Чим люди озброєні, як жили, як вдягалися – все це більша сторінка історії, ніж просто дати.

Ми не професійні актори, кожен має свою роботу, але це наше хоббі, стиль життя. Сьогодні також присутні кияни, жителі Хмельницького.

А взагалі на такі реконструкції навіть з Москви приїжджають. Зараз через війну менше, але раніше були. Отакий цікавий факт», – додає він

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Івано-Франківську відбулась урочиста хода ветеранів визвольних змагань та визвольних змагань та громадськості. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X