В Івано-Франківську розпочалося засідання басейнової ради Дністра. ФОТО

24.05.2019, 12:30  |  Автор:   Менів Андрій

24 травня в Івано-Франківську відбувається перше цього року засідання басейнової ради Дністра, інформує WestNews.

Участь у засіданні взяли члени басейнової ради р. Дністер а також залучені експерти в рамках проекту ГЕФ «Розвиток транскордонного співробітництва і комплексного управління водними ресурсами басейну річки Дністер» Марушинська Олена, Ленько Ганна та Данько Костянтин.

Під час засідання, зокрема, присутні розглядають ряд важливих питань. Мова йде про розробку плану управління річковим басейном, головні водно-екологічні проблеми басейну Дністра,         результати дослідження поточного стану хвостосховищ в басейні річки Дністер, а також представлення пропозицій до роботи басейнової ради на 2019 рік.

Разом із тим, за результатами засідання буде сформовано робочі комісії в складі басейнової ради Дністра (комісія з міжнародного співробітництва; екологічного моніторингу; з наукової діяльності; з аналізу та адаптації нормативно правових актів; аналізу та розроблення плану управління річковим басейном; з протипаводкового будівництва).

Разом із тим, під час заходу будуть доповіді представників комунальних підприємств семи областей, про перспективні заходи для зменшення антропогенного навантаження на водні об’єкти.

“Попередня оцінка ризиків затоплення – це величезна процедура. Кожні шість років це переглядається, тобто визначаються небезпечні ділянки. В принципі, місця де топлять, вони більш-менш відомі, але кожну територію треба розглядати індивідуально. Для того, щоб уникати також ситуацій, ми виділимо перші території, які потрібно картувати, буде розроблено комплекс заходів. Це буде вже пізніше,” – розповів Костянтин Данько, експерт проекту ГЕФ розвитку транскордонного співробітництва водними ресурсами у басейні Дністра.

“В Україні були і до того програми протипаводкових заходів. Але зараз впроваджуються європейські заходи”, – додав він.

“Дністер – це транскордонний простір для деяких країн. Тому це питання потрібно розглядати спільно. Зараз ми визначили шість територій, які вразливі, це понад 100 кілометрів”, – зазначив експерт.

Нагадаємо, бажання бути членами басейнової ради Дністра виявили 75 представників різних організацій. Це представники організацій, які мають безпосереднє відношення до водного господарства басейну Дністра, представники промисловості, освіти і науки, сільського господарства, житлово-комунального господарства, громадські організації,представники органів влади та інші зацікавлені особи.

Члени басейнової ради рівною мірою представляють інтереси семи областей України (Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську, Чернівецьку, Хмельницьку, Вінницьку, Одеську).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Дністровському парку хочуть створити центр реабілітації кажанів. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X