В Івано-Франківську відбулась зустріч-дискусія з відомим білоруським письменником Миколою Адамом

12.06.2019, 21:09  |  Автор:   Новак Оля

Сьогодні, 12 червня, в книгарні Є відбулася дискусія «Українська та білоруська література – відчуй точки дотику» з білоруським письменником і перекладачем Миколою Адамом.

 

Україна та Білорусь – дві сусідні країни із часом схожими проблемами, іноді схожими перемогами. Як це відчути? Найкраще – через літературу.

«Які особливості білоруського мистецтва слова? Які теми об’єднують авторів наших мов, а які розрізняють? У чому специфіка білоруського книжкового ринку та як вони проявляються?», – ці та інші питання обговорили учасники дискусії, до якої активно долучались і слухачі.

Микола розказав, що в Білорусі література ще не так масштабно представлена, як в Україні, проте в них є сильна жіноча поезія.

«Чоловік ніколи не напише так відкрито, як жінка, ніколи настільки не зізнається через поезію. Я можу виділити таких білоруських поеток, як Крістіна Бандуріна, Настя Кудасава, Галина Сівчанка та Вальжина Морт», – додав він.

 

Також, письменник розказав, що в їхній країні популярністю користується Сергій Жадан, його твори «Ворошиловград» та «Інтернат» буквально змітають з полиць.

Вкінці Микола розповів про свою любов до України.

«Мабуть, це через те, що моє коріння тут, бо обидва мої діди родом з України».

Він вже встиг перекласти сучасних та молодих українських письменників, таких як Микола Біденко, Олександр Букатюк, Богдан Кирста, Анна-Ніколіна Мотика, таким чином популяризуючи українську поезію в себе на Батьківщині. І додає, що це тільки початок.

Модератором вечора виступив Олександр Букатюк.

Довідково: Микола Адам – сучасний білоруський письменник, перекладач, працював редактором у видавництвах «Мистецька література» та «Регістр». Автор збірки віршів «Колискова для коханої» та прозових книг «Шовк», «Гра уяви», «Кожному своє пекло», та романів «Мило. Білоруський роман», «Вітаю, Даша!», «Інтонації», «Хроніки Білорутенії», «…І придбав оцей дім».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Івано-Франківську представили «Секрет наміреного творення». ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X