WestNews.com.ua

В Івано-Франківську відкриється ресторація української кухні з малюнком Мотанки. ФОТО

11.02.2020, 17:43  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

Франківська художниця Марта Пітчук опублікувала у соцмережі фото створення процесу унікального малюнку.

Майстриня повідомила, що скоро у місті відкриється ресторація української кухні в інтер’єрі якої буде присутній унікальний малюнок Мотанки.

Назву і адресу напишу згодом, а поки ділюся фотографією з процесом створення розпису,- написала Марта. 

Довідково: 

Марта Пітчук (Бельмега) — художниця. Народилася 19 лютого 1993 року в Івано_Франківську, де і проживає. У 2014 році здобула фах художника з монументально-декоративного живопису в Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, у 2015 році — фах художника-ілюстратора в Українській академії друкарства у Львові.

У прагненні «оживити» минуле та надати йому рис сучасності уже кілька років на полотні втілює образ сакральної ляльки-мотанки, яка впродовж століть була і залишається символом родової пам’яті. Історія «Мотанок» почалася з того, що у старій хаті знайшла традиційний гуцульський головний убір — чільце. Усі картини написані на чорному тлі, це надає їм більшого контрасту й динамічності. «Техніку на висвітлення зображення запозичила з темперного іконопису. Рух мазків циклічно закручує полотно, акцентує на основних елементах. На полотнах передані вітер, непокірність як відбиток характеру зображеної жінки. Кожен образ — вольовий, гордий, заглиблений у себе», — зазначає художниця.

У героїнь серії «Мотанки» закриті лиця, але насправді кожна має обличчя — з повіками, зіницями. Готовий портрет авторка закриває — щоб «мотанка мала душу, характер, навіть якщо його не видно». У картинах серії «Мотанки» — Гуцульщина, Західне Поділля з борщівською вишивкою. Буковина — у сорочці Заставнівського району Чернівецької області. На картинах багато яскравих квітів, кольори живі, нетипові поєднання синьо-фіолетово-рожевих. На мотанці з Полтавщини зобразила вишите дерево життя, що наполовину ожило. Це жінка, яка переростає в рушник. На одній частині — пташка, квіти. А на другій вони ожили: квіти розцвіли, пташка збирається летіти.

Під час поїздок по селах шукає дивні, нестандартні головні убори й давні сорочки, автентичні старовинні речі, котрі надихають на творення нових робіт.

Із чоловіком, художником Юрієм Пітчуком, працює над муралами. Перший мурал — на честь видатного українського актора Івана Миколайчука — намалювали в 2016 році в Івано-Франківську, на вулиці його імені. Створили серію стінописів на етнотематику — на багатоповерхівках зображають героїнь у традиційному українському вбранні. Географія муралів подружжя Пітчуків успішно шириться. Серед спільних робіт також розпис опори австрійського віадука у Ворохті на Прикарпатті. Мальовані фігури гуцулів нанесли на його бетонні частини, не зачіпаючи живого каменю. Художниця працювала над сценографією для театральних вистав у Івано-Франківську. Досліджує традиційний український одяг та головні убори.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світ стає ближчим: в Івано-Франківську відбувається фестиваль культур “Global Village”. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X