В Івано-Франківську відомі перекладачі розмірковували про подальшу долю Землі. ФОТО/ВІДЕО

11.06.2019, 19:18  |  Автор:   Менів Андрій

У четвер, 11 червня, у франківській книгарні “Є” відбулася бесіда про зарубіжну наукову фантастику.

Розмова йшла про наукову фантастику сходу і заходу. Власне, між собою спілкуватися Остап Українець – перекладач східної літератури та  Євген Шеренос – перекладач  західної літератури, інформує WestNews.

Під час зустрічі присутні розглядали спільне та відмінне між східною та західною науковою фантастикою, зокрема між двома романами «Ехопраксія» та «Темний ліс».

Як не дивно, саме у науковій фантастиці пишуть про можливі контакти із позаземними цивілізаціями. І справді, де ще про них говорити? Як поводитиметься людство та герої романів «Ехопраксія» Пітера Воттса та «Темний ліс» Лю Цисіня у разі такої зустрічі? Що буде із Землею? І взагалі, чи виживемо ми – люди? На ці та інші запитання й дають відповіді перекладачі Остап Українець та Євген Ширинос.

«Темний Ліс». Людство спостигла рукотворна криза першого контакту з позаземною цивілізацією, спровокувавши масову зневіру, занепадництво й ескалацію багатьох застарілих конфліктів. Щоб віднайти вихід із глухого кута, доведеться зазирнути вглиб Усесвіту і зрозуміти Істину, а для цього, хай як дивно, зазирнути вглибину себе самих. Чи впорається людство з викликами новітнього часу, чи все ж перетвориться на ще одну статистичну одиницю в історії Всесвіту, що триває вже мільярди років?

«Ехопраксія». Минуло вже достатньо часу, відколи із «Тезеєм», що вирушив на зустріч з таємничими прибульцями, втрачено зв’язок, і на Землі все тугіше затягується клубок нерозв’язних проблем, в якому переплелися найрізноманітніші сили – починаючи від звичайних людей і закінчуючи різними фракціями представників постлюдства. Але несподівано сліди зниклого «Тезея» знаходять на довколасонячній орбіті – на велетенській енергетичній станції «Ікар», яка була провідником «Тезея» у пітьмі космосу і від якої водночас багато в чому залежить виживання земної цивілізації в сучасному її вигляді. Саме туди полетить експедиція, з доволі химерним екіпажем, серед членів якого лише одна справжня людина у сучасному її розумінні.

У кожного з учасників експедиції є свої плани на Бога, сліди якого вони сподіваються знайти на «Ікарі». Проблема лише в тому, що у самого Бога також є на всіх плани, і вони, звісно ж, геть далекі від людського розуміння. Саме там, посеред палаючого сонячного жару, вирішуватиметься подальша доля Землі, людства і того, яким йому бути у майбутньому, і чи бути взагалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Франківців та гостей міста запрошують відчути “Цінність мистецтва”. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X