В Івано-Франківську зросла народжуваність: за рік народилось майже 2300 немовлят

12.02.2019, 15:11  |  Автор:   Пилипів Ірина

Лікарі Івано-Франківська звітують про зростання показників народжуваності. Так за минулий 2018 рік в Івано-Франківському міському клінічному перинатальному центрі на облік з приводу вагітності було взято 2608 жінок.

За цей час в закладі відбулось 2 243 пологів, що на 140 більше, ніж у 2017 році. Народилось – 2 273 дітей, з них – 30 пар двійнят; проведено 509 кесарських розтинів. Про це WestNews розповіли в перинатальному центрі.

Загалом станом на 1 січня 2019 року на обліку по трьох консультаціях знаходилися 2284 вагітні. Так, за 2018 рік, в стаціонарі закладу пролікувалось 6 829 жінок. У гінекологічному корпусі 883 пацієнтам лікарі провели великі операції, з них 271 – лапароскопічно.

Окрім того, торік у міському клінічному перинатальному центрі проведено вагому роботу з забезпечення комфортних умов для породіль, покращення якості надання послуг.

Зокрема, діагностичне відділення поповнилось новим УЗД-апаратом, вартістю 2025,5 тис. грн. та датчиком внутрішньопорожнинним до існуючого УЗД апарату за 219,5 тис.грн.

Також було відкрито відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії для новонароджених на 6 ліжок. Для цього відділення на 3,5 млн. грн. закупили нове обладнання для проведення реанімації та інтенсивної терапії новонароджених. Введення у дію нового обладнання дало змогу запровадити нові методики лікування новонароджених.

Для закладу з міського бюджету закупили  36ліжечок для новонароджених , 39 пеленальних столиків, 3 акушерські ліжка-трансформери, 42 ліжка дво- та трисекційні на загальну суму 1 460 тис. грн. Закупівля ліжок триватиме і у 2019 році.

Крім того, в 2018р. в Івано-Франківському перинатальному центрі породіллям пільгових категорій вручали “Bаbу-bох” для новонароджених. Коробки з речами для немовлят отримали 40 родин, з них: 26 учасників АТО, 5 багатодітних сімей, і 9 – за народження двійнят.

Провели ремонтні роботи у відділенні інтенсивної терапії новонароджених (88 тис. міський бюджет). За кошти міського бюджету управлінням капітального будівництва (розпорядник коштів) було зроблено благоустрій території, капітальний ремонт малого актового залу, проведено капітальний ремонт приміщення для кафедри акушерства та гінекології ІФНМУ на 3-му поверсі гінекологічного корпусу. Виконано капітальний ремонт у відділенні інтенсивної терапії для дорослих в гінекологічному стаціонарі. Також замінили 90 вікон і 16 дверей на металопластикові в акушерському і гінекологічному корпусах. Аналогічні роботи по заміні вікон і дверей триватимуть і у 2019 році.

Як наголошують медпрацівники, у 2020 році розпочнеться реформа вторинної медичної допомоги і КНП «Івано-Франківський міський клінічний перинатальний центр» має скласти достойну конкуренцію іншим аналогічним закладам; надавати і спеціалізовану допомогу, і якісні послуги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дівчинці з Прикарпаття, яка вже шість років хворіє на страшну недугу, потрібна допомога

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X