В Карпатах побудували унікальну лісову дорогу. ФОТО

На межі Тячівського і Рахівського районів побудували унікальну лісову дорогу, яка дозволила побачити нові грані осінніх Карпат.

66456454654

Про це повідомляє WestNews з посиланням на Український лісовий портал.

Аби вичерпно довести, що шлях дійсно унікальний, наведемо кілька аргументів:

  • дорогу у 3,1 км побудували в рекордні строки – 3 місяці;
  • орієнтовний кошторис робіт – 1 мільйон гривень, тобто близько 300 тисяч гривень за 1 км;
  • будували дорогу не дорожники, а лісівники. По суті, роботи виконали 8 чоловік дорожньо-будівельної бригади Бруструрянського лісгоспу;
  • лісова дорога у горах у 10 разів скоротила шлях між двома високогірними районами Закарпаття;
  • частиною шляху стала легендарна «Брусилівська дорога» періоду Першої світової війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фотограф показав «неймовірні» Карпати: шокуючі ФОТО

Дорога прокладена в умовах складного гірського ландшафту, частина місцевості є досить вологою, тому шлях там вмощували деревом. Але, за словами директора ДП «Брустурянське лісомисливське господарство» Михайла Бігуна, згодом дорогу трохи розширять, аби сонячне проміння змогло дістатися вологи і освітити шлях. Головне призначення дороги – це забезпечення протипожежних та лісогосподарських заходів.

Дорога є загальнодоступною для громадян, що подорожують Карпатами або мешкають у тих краях. Шлагбаум і заборона проїзду може з’явитися лише у випадку високого рівня пожежної небезпеки або якогось погодного катаклізму, що трапляється у горах.

В’їжджаючи зі сторони с. Лопухово Тячівського району і прямуючи повз Брустурянський лісгосп, ви потрапите у мальовничі й до того не надто «об’їжджені» Карпати. Тут і річка Брустурянка, і лісові хатинки, і численні потічки, і зони рекреації, і мільйон відтінків гірської осені. Щоб побачити ще більше і ще вище, але при цьому не звалитися, лісівники облаштовують безпечні доріжки на придорожні схили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чудові осінні Карпати з висоти пташиного польоту. ВІДЕО

Також по дорозі можна буде побачити й господарство самих лісівників – техніку, будівлі лісництва, розсадники. Там, між гірськими хребтами, на дивних грядках ростуть мільйони малесеньких кедрів, ялин, ялиць та інших порід, якими поновлюють Карпатські ліси. А на території Турбатського лісництва встановлено пам′ятний камінь на честь чемпіону світу з валки лісу закарпатцю Івану Чусі. До речі, у лісництві, продовжуючи династію, працює його племінник.

Частина лісової дороги має історію, якій вже понад 100 років.

«Дану ділянку почали розбудовувати ще у період Російської імперії у 1915-1916 роках під керівництвом генерала Брусилова, на честь якого було названо відому операцію «Брусиловський прорив».

Будували дорогу полонені Німеччини та Австро-Угорщини, а її тодішнє призначення –передислокація на захід військ та військової техніки. Дорогу, що мала з′єднати Івано-Франківську область і Закарпаття, яке тоді було у складі Австро-Угорщини, у ті часи так і не добудували. І ось через століття у межах Закарпаття ми цей процес завершили. Аби зберегти цю частину історії, тут встановлені відповідні інформаційні стенди», – розповів лісничий Турбатського лісництва Дмитро Чуса.

4_0

На висоті 1400 метрів над рівнем моря, ви потрапите до струмка, який зламає вашу уяву про народження бурхливих гірських річок, що у період повеней змітають усе на своєму шляху. Там, на перевалі Околе, з маленького струмочка народжується річка Чорна Тиса, яка за 46 км зливається з Тисою Білою і утворює найбільшу закарпатську річку Тиса.

Питне і цілюще джерельце дає початок найбільшій лівій притоці Дунаю, який, у свою чергу, є другою за величиною річкою Європи.

Фінішує лісова дорога у с. Чорна Тиса Рахівського району, а звідти через Ясіня частково свіжим асфальтом можна повернутися до Ужгорода.

Нагадаємо, що нещодавно Україна підписала меморандум про будівництво міжнародної автомагістралі через Карпати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гуцульські Альпи чи Мармурові гори: осінь незвичайно розфарбувала ліси Карпат. ФОТО

Загрузка...

Comments are closed.