WestNews.com.ua

В мережі з’явилися унікальні світлини ливарні дзвонів родини Фельчинських у Калуші. ФОТО

03.12.2019, 12:24  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Поляк Міхал Фельчинський приїхав у прикарпатське містечко Калуш на початку ХІХ століття разом з німецькими колоністами на знамениті копальні солі. Принаймні так свідчать родинні перекази.

Міхал був хорошим майстром, цікавився технічними новинками. У містечку він відкрив невелику майстерню, яка складалася з двох цехів – ливарного і ковальського. У кузні виготовляли плуги, борони, завіси і замки для дверей та вікон. У ливарні – деталі для сільськогосподарських машин – січкарень, кіратів, молотарок, а також вуличних водяних помп, оздоблення для паркових лавок та інше причандалля.

Але Міхал хотів досягнути чогось більшого. І в 1808 році почав відливати церковні дзвони. Досвід роботи ймовірно набрав в німецьких та італійських майстрів-ливарів, котрі на той момент перебували на території  Галичини:

ФОТО: сторінка в мережі Facebook Роберта Еріка

З часів створення майстерня працювала безперервно за винятком воєнних часів. І тільки родинна пристрасть до дзвонарського мистецтва дозволила вижити та зберегти понад двухсотлінтій досвід.

По відновленню незалежності Польщі Ян Фельчинський, правнук Михайла в 1948 році відновив дільність ливарні в Перемишлі і провадив її до 1979 року. Кожного разу людвісарський досвід передавався з покоління в покоління.

Сьогодні ливарню очолює правнук Яна – Петро Ольшевський. Відлиті майстернею дзвони вже понад 200 років захоплюють своїм звучанням цілий світ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В фондах Австрійського держархіву вдалося віднайти унікальні світлини Калуша 100-річної давнини. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X