В очікуванні директора: батьки учнів Раковецької школи сподіваються на справедливість та об’єктивність суду

12.09.2018, 18:46  |  Автор:   Власенко Власта

Учора, 11 вересня, відбувся суд щодо Раковецької школи, де розглядають питання про визнання протиправним і скасування рішення конкурсної комісії на зайняття посади директора, повідомляє WestNews.

Двоє з шести членів конкурсної комісії написали заяву для суду, де зазначили, чому саме так оцінили Ларису Сікору.

“Суд розглядає справу без присутності свідків. Все вирішується на підставі письмових доказів. На засідання 11 вересня не з’явився представник відповідача. Це також викликає багато запитань, бо якщо відповідач, яким є районна рада (Богородчанська – ред.) кажучи, що вони не визнають предмет позову, водночас їхній представник проігнорував і не з’явився до суду. Хоча мав принести документ, який заперечував предмет позову,” – розповідає один з членів комісії Світлана Зваричевська.

Але як пояснив адвокат, якщо представник відповідача не з’являється без поважних причин, це означає, що вони не мають нічого проти позову. На сьогоднішній день доказів, що причина неявки була поважною, немає. У зв’язку з цим суд переніс розгляд справи на 24 вересня. 

“Хочеться, щоб суд виніс об’єктивне і справедливе рішення. Наразі суд відбувається у рамках закону, не бачу відхилень у роботі. Сподіваємося, що суддя надалі буде чесно вести процес і постановить законне рішення,” – каже Світлана Зваричевська.

Світлана Зваричевська не розуміє дій Лариси Сікори і чому вона вирішила, що її оцінювали необ’єктивно.

“Я маю вищу юридичну освіту. Якщо я вважаю, що людина дала неправильну відповідь, то чому маю ставити їй високий бал? Це все я пояснила у заяві, яку подала для розгляду в суд. Кожну оцінку я поснювала, чому саме така. Хочу звернути увагу на те, що тільки двоє членів комісії, я і Руслана Климович, яка також писала заяву, бачили безпосередньо Ларису Сікору в роботі,” – поянює жінка.

Світлана Волочій, представник батьківського комітету, розповідає, що на неї подала в суд вчителька Раковецького НВК Тетяна Дутчак. Жінко нібито побила вчительку, хоч і доказів цьому немає. Насправді конфлікту як такого не було, жінки просто голосно говорили. Про це говорить і поліція. Проте Тетяна Дутчак вимагає відшкодування матеріальної шкоди, за її словами у неї був нервовий зрив. А інші представники батьківського комітету вважають, що це все пов’язано із Сікорою і  своєрідним юридичним ходом, який можна використати у подальшому.

“Якщо громадськість хоче справедливості, то це є свого роду тиск,” – зауважують батьки.

Пані Світлана також каже, що будівництво нової школи триває, і батьки не мають на що там скаржитись. Але у школі, де зараз навчаються діти, продовжується безлад.

“У школі далі безлад. Сподівались на порядок, дисципліну. Гуртки всі тільки на папері, нічого для дітей не проводиться. Вчитель фізики може викладати природознавство, вчитель української мови – малювання,” – наголошує жінка.

Завтра, 13 вересня, має відбутися ще одне судове засідання у Львівському апеляційному суді. Віталій Гомель подав апеляційну скаргу на позов Лариси Сікори про скасування рішення конкурсної комісії. Батьки сподіваються знову ж таки на справедливість та об’єктивність, адже хочуть, щоб їхню школу очолював гідний педагог.

Нагадаємо, 17 липня відбувся конкурс на посаду директора Раковецького НВК. На конкурс подали документи двоє осіб –Віталій Гомель, який виконував обов’язки директора школи після звільнення попереднього, і директор вечірньої школи у селі Раковець Лариса Сікора. Комісія визнала переможцем Віталія Гомеля, проте голова районної ради Михайло Головчук не поспішав підписувати трудовий договір з переможцем конкурсу. Після цього Лариса Сікора оскаржила рішення комісії у суді.

25 липня люди перекрили дорогу в селищі Солотвин з метою зустрітись з Михайлом Головчуком. Проте перекриття ніякого результату не дало, і голова районної ради так і не зустрівся з людьми. Уже 26 липня представники батьківського комітету приїхали до обласної влади. Зупинятись на початому не збираються, вони зібрали гроші і найняли адвоката, аби Раковецький НВК очолив гідний педагог. Представники батьківського комітету розповідали, що їм неодноразово надходили погрози, аби вони припинили втручатись у справу. На першому засіданні суд вирішив залучити до участі у даній адміністративній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача – Віталія Гомеля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  В Долинському районі судитимуть керівника підприємства, який заволодів бюджетними коштами

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X