В одному із сіл Надвірнянського району діти вчаться у квартирах вчителів, сільській раді і клубі. ВІДЕО

10.09.2019, 16:49  |  Автор:   Хромей Зоряна

У селі Чорний Потік, що Надвірнянському районі,  понад 400 дітей навчаються в аварійній школі. Щоб  всіх вмістити для навчання переобладнали колишні квартири вчителів, бухгалтерію сільської ради і навіть клуб.

П’ять років тому в селі почали зводити новий корпус, але він вже розсипається. Люди самі вийшли на толоку, аби врятувати його від руйнації.

Наразі в Чорному Потоці є 300 дошкільнят. Це єдине село в районі, яке має приріст населення і на добудову школи тут чекають роками, передають “Факти“.

Понад дві сотні школярів молодшої школи 20 років туляться в класах перероблених із житлових квартир. Тут немає нормального освітлення та бракує місця, парти стоять впритул до шкільної дошки. Дах будівлі дірявий, восени стеля затікає, а туалети взагалі надворі.

В школі 430 дітей. Окрім житлових будинків навчання проводять у сільській раді та клубі. Школярів розкидали по шести корпусах, наймолодшій будівлі 100 років.

Перед першим вересням стіни в класах в черговий раз  спробували вирівняти, побілили, але вони вже кришаться та просідають. Укріпляти доводиться і стелі, балки також перегнили і потребують негайної заміни.

20 учнів втискають у класи на 16 м². Проводити повноцінні уроки в таких умовах неможливо. Діти про якісне профільне навчання тільки мріють.

Врятувати становище міг новий корпус, його будівництво мали розпочали в 2010 році. Попри те, що будівля нова, цегла вже місцями кришиться. Аби її врятувати селяни самі домурували останній поверх та звели дах. Навіть довелося укріпити кілька опорних стінок.

До цих пір з державного бюджету не дали жодної копійки. Аби завершити корпус треба щонайменше 30 млн грн.

Детальніше у відео “Факти“:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Варварство”: у Франківську знищать чудовий розпис на стіні дитячого садку №27. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X