В рамках програми НАТО на базі ПНУ створили унікальну лабораторію. ФОТО

На базі Прикарпатського національного університету в рамках програми НАТО відкрили унікальну високотехнологічну лабораторію.

Лабораторія призначена для розвитку відновлюваних джерел енергії – прямого перетворення тепла в електричну енергію, передає WestNews.

Науковці вишу розробили технологію синтезу термоелектричних матеріалів, які за своїми параметрами суттєво перевищують існуючі у світі аналоги.

В рамках реалізації проекту Прикарпатський університет співпрацював з турецьким університетом Газі, що в Анкарі. Спільно навчальним закладам вдалося виграти грант від НАТО у розмірі 239 000 євро.

Як розповів директор проекту, доцент ПНУ Любомир Никируй, франківський виш отримав понад 150 тисяч євро із грантової суми. З них 90 тисяч було витрачено на закупівлю сучасного обладнання для лабораторії. Решту коштів витратили на стажування науковців та студентів ПНУ закордоном, а також на зарплату для працівників лабораторії.

До слова, у виконанні проекту взяли участь 5 професорів, 12 доцентів, 10 аспірантів та 13 студентів.

Пан Никируй зазначив, що Прикарпатський національний університет планує продовжити співпрацію з Північно-Атлантичним Альянсом.

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.