WestNews.com.ua

В селах Тлумацького району провели обрядове дійство “Вільха”

20.07.2016, 14:28  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

У відділі культури райдержадміністрації повідомили про святкові дійства, які відбулися 12 липня цього року, у день святкування пам’яті Св. Апостолів Петра і Павла, в окремих селах району.

Мова йде про унікальний обряд «Вільха», який завжди символізував початок жнив.

Про це WestNews повідомили у прес-службі Тлумацького РДА.

В ніч перед святом хлопці зрубували молоду вільху і привозили її до старшої дівчини. Зранку в неї збиралися дівчата, робили квіти, стрічки і вбирали вільху. Ставили деревце на майдані або вигоні. Спершу молоді, а потім старші люди вбирали святошне і поспішали туди, де грали музики, стояла святково прибрана вільха, збиралися молоді парубки і дівчата.

Це свято давно побутує на Тлумаччині, навіть старожили не пам’ятають першоджерела його народження. Хоча в радянські часи обряд переслідувався владою, але і тоді не вдалося обрубати могутнє коріння традицій покутян. Сьогодні без «Вільхи» не уявляють свята Петра і Павла в селах Тарасівка, Гончарівка, Вікняни, Локітка, Кутище, Колінці, Гринівці. Цьогоріч в селах Гончарівка та Колінці за звичаєм організовувала «Вільху» місцева молодь. А у селах Вікняни та Кутище старовинний обряд представили клубні заклади.

ba34f1115a95

20.07.2016, 14:28  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X