WestNews.com.ua

В Україні хочуть на законодавчому рівні карати за плагіат та купівлю наукових робіт

04.07.2020, 20:48  |  Автор:   Назаренко Юлія

Першого червня, у Верховній Раді депутати від «Голосу» та «Слуги народу» внесли проєкт закону № 3759 «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо посилення відповідальності за порушення академічної доброчесності». Закон передбачає покарання за написання академічного тексту на замовлення та присвоєння авторства на чужий академічний текст.

Зокрема, депутати пропонують у законі «Про вищу освіту» визначити наступне:

«Академічний текст – це текст, який створюється для виконання вимог, встановлених освітньою програмою, та/або є підставою для присвоєння освітньо-кваліфікаційного рівня, присудження ступеня вищої освіти чи наукового ступеня, та/або публікується як результат наукової (творчої) діяльності», – зазначено в законі.

Під порушенням академічної доброчесності пропонують вважати:

  • присвоєння авторства на академічний текст – видача за власний академічного тексту, повністю або частково створеного іншою особою (особами), в тому числі на замовлення;
  • написання академічного тексту на замовлення – діяльність особи, спрямована на створення академічного тексту (його частини) згідно з домовленістю для подальшого використання третьою особою із позначенням такої третьої особи як автора тексту.

Виходить, що згідно з цим проектом можна буде покарати студентів за написання робіт на замовлення, так і за їх купівлю. Щоправда у законопроєкті відсутні положенн, як саме карати студентів, аспірантів, докторантів за купівлю/продаж наукових робіт. Також не відомо, як саме визначатимуть, що особа пише чи купляє такі роботи.

Нагадаємо, що раніше WestNews повідомляв про те, що новообраного заступника міністра освіти та науки Сергія Шкарлета вважають плагіатором.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Випускники 2020-го, вас кинули”: Верховна Рада прийняла скандальний законопроект про зміни до закону про вищу освіту

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X