WestNews.com.ua

В Україні прогнозують спалах дифтерії або “9 кіл пекла”: як себе вберегти

30.07.2019, 10:16  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Цього року в Україні експерти прогнозують спалах дифтерії. “9 кіл пекла” – так її називають інфекціоністи через можливі ускладнення. Це захворювання з високою смертністю. Із тисячі хворих – померти може кожен десятий. Вакцина в Україні є, запевняють у МОЗі, усього завезли понад три мільйони доз.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

В Україні запустили кампанію зі щеплення від дифтерії та правця – її розпочали  очільниця Міністерства охорони здоров’я Супрун та письменник Сергій Жадан. Під спалахи фотокамер Уляна Супрун індійську вакцину випробовує на собі.

Дифтерія небезпечна ускладненнями – вражає нирки, серце та нервову систему. Часто часу на порятунок – лічені години. Єдиний захист від неї – щеплення. Однак, за даними Центру громадського здоров’я, рівень вакцинації в Україні дуже низький. Цьогоріч, запевняють експерти, висока ймовірність спалаху.

“За 2018 рік таких випадків було 10 загалом. За попередні роки їх було від 0 до 4. Це є серйозний меседж для того, щоб задуматись”, – зазначив гендиректор Центру громадського здоров’я МОЗ Володимир Курпіта.

Із тисячі хворих померти може кожен десятий.

Вакцинація від дифтерії та правця починається з двох місяців. Згідно з календарем щеплень – маємо отримати 6 доз вакцини до 16 років. Опісля раз на десять років потрібно робити ревакцинацію. Якщо ж у дитинстві ви не робили щеплення – аби виробився імунітет, нині доведеться ввести три дози вакцини за пів року. Тобто якщо зробите щеплення сьогодні, прийти на наступне мусите через місяць, і на заключне, третє, – за пів року.

Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом. Тож коли в когось діагностують дифтерію, перевіряють усіх людей із його оточення. Збудник може залишатись навіть на грошах.

“Імунітет антитоксичний, він не є стійкий. Навіть якщо ви й перехворіли дифтерією, це не означає, що ви не можете не захворіти повторно, якщо ви після того не вакцинувались, не пройшли повний курс ревакцинації”, – каже лікар-інфекціоніст Наталія Винник.

Востаннє епідемія дифтерії вирувала в 1990-х роках. Тоді вона сколихнула увесь світ. Лише в Україні – 20 тисяч хворих і близько семи сотень смертей. Усі померлі – не мали щеплення. Таміла Олексанян тоді вже працювала в лікарні, але їй і досі нелегко згадувати той період:

“Деякі хворі лежали в нас по пів року. Вони були паралізовані. Не могли рухатись, розмовляти, виплюнути слюну. Якщо вони зверталися пізніше 4-5 дня, смертність складала 80%”.

Каже, відтоді не пам’ятає гіршої хвороби. Дифтерія мучила людину з першого й до останнього дня – це були справжні 9 кіл пекла.

“Якщо почнеться ще одна епідемія дифтерії – я покину роботу, тому що дуже складно дивитись на цих пацієнтів і їх лікувати”, – каже Таміла Олексанян.

Аби вберегти себе – достатньо звернутись до свого сімейного лікаря, педіатра або терапевта. Понад три мільйони доз вакцини вже доставлені в усі регіони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні стартує кампанія з вакцинування дорослих від дифтерії та правця

30.07.2019, 10:16  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X