WestNews.com.ua

В УПЦ КП прокоментували перенесення дати Різдва

12.11.2018, 11:38  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Єдинa поміснa церквa не розглядaє питaння про перенесення Різдвa з 7 сiчня на 25 грyдня. Про це зaявив прес-секретaр Київськoї патрiархії архiєпископ Євстратiй Зoря, передає WestNews.

“Засоби масової росiйської пропаганди без вказiвки найменших доказiв або посилань подають у стрiчцi своїх “новин” як “факт”, що єдина помiсна УПЦ нiбито “буде використовувати новий стиль” церковного календаря. Абсолютно очевидно, що це iнформаційна диверсiя, яка напередоднi важливих подiй повинна посiяти суперечки i недовiру серед православних в Українi”, – зазначив архiєпископ Євстратiй Зоря.

Вiн зaуважив, що iдея перехoду на нoвий стиль мaє не лишe прихильникiв, але й числeнних опонeнтів.

“Тому цілком офіційно хочу повідомити, що питання переходу на новий календар не порушується і не розглядається в процесі об’єднання і в зв’язку з наданням томосу. Кожна автокефальна церква самостійно вирішує календарне питання і жодних розпоряджень або вимог цього в томосі, які надавалися Вселенським Патріархатом у ХХ столітті, не встановлювалося”, – наголосив прес-секретар Київської патріархії

За його словами, поширення інформації про нібито зміну дати святкування Різдва, яке мали б впровадити у зв’язку зі створенням єдиної автокефальної православної церкви,  є лише “інформаційною провокацією з московським корінням”.

Священослужитель також нагадав, що у 2017 році законом України 25 грудня було визнано святковим днем.

“І всі, хто бажає святкувати в цей день згідно зі своїми переконаннями – мають можливість робити це й зараз, питання томосу та автокефалії з цим ніяк не пов’язане”, – підсумував він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет розповів, як буде називатися нова церква

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X