WestNews.com.ua

Василь Буджак: “Знадобиться три-чотири роки для завершення робіт на дорогах державного значення на Прикарпатті”

19.12.2018, 21:28  |  Автор:   Власенко Власта

2018 рік на Прикарпатті, порівняно з минулими роками, не відзначився активним ремонтом доріг. Потрібно ще три-чотири роки не збавляти темпи, аби тільки дороги державного значення мали належний стан, для місцевих доріг знадобиться більше часу. Але головне – робити якісно, щоб нове покриття слугувало якнайдовше.

Для області затвердили повний список доріг, які ремонтуватимуть коштом різних джерел у 2019 році. Детальніше про дорожні плани журналісту WestNews розповів начальник Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області Василь Буджак.

Основні проекти доріг

У 2019 році насамперед будемо завершувати вже розпочаті роботи у 2017-2018 роках. Ми хочемо завершити ремонт дороги Н-10 Стрий-Івано-Франківськ-Чернівці. Великий об’єм виконано цього року в межах Івано-Франківська, Калуша і Долини. Є ще необхідність накрити верхніми шарами деякі ділянки і продовжити ремонт від Долини через Болехів до межі зі Львівською областю. Це буде основний об’єкт ремонту на 2019 рік. Також завершити розпочаті ремонтні роботи на дорогах Р-24 Татарів-Кам’янець-Подільський у Верховинському, Коломийському та Городенківському районах, щоб вийти уже із закінченими роботами на межу з Тернопільською областю. Ремонтували у попередніх роках також дорогу Р-62 Криворівня-Чернівці. Треба завершити ремонт у Косівському районі і капітальний ремонт у Верховинському районі.  Таким чином ми б ці об’єкти, які вже ремонтуються два роки, завершили у 2019 році.

Фото: Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області

Також ми маємо кілька інвестиційних проектів – це дорога Івано-Франківськ-Тернопіль. Хочемо розпочати реконструкцію цієї дороги з переведенням, можливо, у бетонне покриття, особливо на ділянці об’їзної Тисмениці.  Вона вже в такому стані, що кожного року ми її ремонтуємо дрібним ремонтом, але воно вже не дає результату. Тому ми маємо намір провести реконструкцію цієї дороги.

У плані й об’їзна дорога Болехова.  Цього року було багато нарікань, що важкогабаритний транспорт їде через місто і створює незручності для мешканців Болехова. Тому такий проект у нас є зараз на завершенні. Зараз проходить експертиза, уточнення кошторисної документації, щоб розпочати, фактично, будівництво нової дороги.

Плануємо завершити укладку верхніх шарів на ділянці від Снятина до Коломиї на дорозі Н-10. Інвестиційний проект у нас в роботі і ми сподіваємся, що зможемо почати реконструкцію дороги М-12 Стрий-Знам’янка на ділянці від Рогатина до межі з Тернопільською областю. Це є основні проекти доріг.

У 2019 році плануємо завершити будівництво моста через річку Рибницю в Косові і добудувати міст через Дністер на дорозі Бурштин-Калуш.

Ми не ставимо за мету чогось кількісно досягати, хоча цього року здаємо в експлуатацію 36 км доріг, які повністю завершені: з узбіччями, знаками, новими бар’єрними огородженнями. Минулого року здали близько 50-ти км доріг. Думаю, що в наступному році ми зможемо здати стільки ж кілометрів доріг. Фактично, ми даємо ефективний проїзд транспорту по оновленому “дорожньому одягу” на 400 км доріг за три роки. Але це все ще потрібно допрацьовувати.

Найбільша проблема зараз – безпека руху. Так, ми даємо багато погонних кілометрів. 400 кілометрів – це більше як третина від усіх доріг державного значення в області.  Проте, коли стосується безпеки руху, то нам ще потрібно багато допрацювати на цих 400 км, які ми відремонтували. Потрібно встановити нове бар’єрне огородження, нові світлофори.

У нас є програма на 90 млн гривень по безпеці руху, яку вже почали реалізовувати. Ми поставили три додаткових світлофори, але це дуже мало. Маємо на меті облаштувати близько тридцяти в наступних роках. На цих 400 кілометрах, де є добре дорожнє покриття, зросла швидкість руху транспортних засобів. А засобів, які б обмежували цю швидкість, немає. Наприклад, острівці безпеки, кільцеві розв’язки, освітлення пішохідних переходів, пластикова і шумова розмітки. У 2019 році будемо багато над цим працювати.

Фото: Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області

Фінансування

Крім інвестиційних проектів, є основне джерело – державний бюджет. Кожного року цих коштів недостатньо, але ми очікуємо в межах 400 млн грн з державного бюджету на виконання основного плану. Сподіваємся, що й обласна рада підтримає в плані виділення коштів з Державного фонду регіонального розвитку. Також місцеві органи влади долучаться до співфінансування в межах своїх населених пунктів. Плани, проекти зараз тільки формуються, але надіємся, що отримаємо не менше коштів, ніж минулих років. А кожного року виділялось в межах 1 млрд гривень. Сподіваємся, на таку цифру й у 2019 році.

Як ремонтуватимуть

До цього часу ми в основному проводили поточний середній ремонт, так буде і в 2019 році. Хоча в плані є реконструкція двох доріг і завершення капітального ремонту. Уже з 2020 року не буде середнього ремонту по новим стандартах, а тільки капітальний і дрібний ремонти.

На сьогоднішній день в нас середня ціна дрібного ремонту – 5-6 млн гривень за 1 км, поточного середнього ремонту – 10-12 млн гривень, а капітального – близько 18 млн гривень. 

Невідомо поки що, які підрядники будуть виконувати роботи на дорогах Прикарпаття. Ще не оголошені тендера. Ті, хто ближче до нас, або й ті, які базуються в Івано-Франківській області – нам перспективніше з ними працювати. Але все залежить від системи «ProZorro». Цікавим є те, що нещодавно на оголошений нами тендер, на ремонт дороги Т-09 Снятин-Косів-Старі Кути, заявилось підприємство з Республіки Білорусь. Але поки що немає фінансування на цю дорогу, маємо мати хоча б якісь мінімальні кошти. Тоді вже можна визначати переможця і розпочинати ремонтні роботи.

Фото: Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області

Підсумки 2018 року

Ті завдання, які перед нами стояли, ми виконали. Поки що нам не вдалось розрахуватись з підрядниками за вже виконані роботи. Заборгованості є ще з 2017 року, які будуть повертатись. Сподіваємся, що до кінця року ми з усіма підрядними підприємствами за виконані роботи розрахуємось.

Недоліки в роботі є завжди і в усіх, теж саме і в підрядників. З 2018 року, крім технічного нагляду і контролю за виконаними роботами Служби автомобільних доріг, тобто замовником, проводиться незалежний аудит і перевірка науково-технічним центром “Дорожній контроль якості” з Києва. Ми не беремо до оплати акти виконаних робіт тільки на основі нашого заключення. Тільки після того, коли перевірку, крім нас, проведе Дорожній контроль якості.

У процесі робіт ми намагаємся випереджати події і не допускати, щоб були недоліки. Таких випадків, щоб переробляли роботу, у 2018 році не було. Минулих років доводилось переробляти деякі ділянки.

Цього року в нас був менший об’єм робіт, ніж попередніх років. Пов’язано з тим, що в 2015-2016 роках ми були першопрохідцями – тоді в нас було більше можливостей та об’ємів робіт, бо виконувались великі проекти.  У 2018 році більше почали приділяти уваги міжнародним автомагістралям.

Фото: Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області

За майже 800 млн гривень ми відремонтували цього року близько 150 кілометрів, а 36 кілометрів – здали в експлуатацію.

Усього доріг державного значення в Івано-Франківській області – 1000 кілометрів 400 метрів. Ми відремонтували вже десь 420, тобто більше як третину. З тих двох третіх є частина доріг, які не потребують ремонту, вони є досить в пристойному експлуатаційному стані. Ще 400 кілометрів потребують ремонту.

Колись ми розробляли стратегію відновлення доріг. Нам знадобиться три-чотири роки для завершення плану відновлення доріг державного значення.

Про місцеві дороги – їх більше 3000 кілометрів в Івано-Франківській області. Але в 2018 році ми їх передали на баланс обласної державної адміністрації. Варто зазначити, що з 1 січня 2018 року вступив у дію Закон України про Державний дорожній фонд («Про внесення змін до Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі», – ред.), де дороги місцевого значення є окремим джерелом фінансування. Кошти виділяються окремо на державні дороги, які йдуть через Службу автомобільних доріг, а окремо – на місцеві дороги , які йдуть через обласну державну адміністрацію. З липня цього року замовником місцевих доріг є управління капітального будівництва ОДА.

Розмовляла Ольга Веркалець

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X